Władze Opola chcą nas przekonać do wyższych opłat śmieciowych

Redaktor Obywatelski7

Aby wybrać „najlepszą” metodę umieszczono na stronie internetowej miasta kalkulator opłat w czterech rożnych metodach. Oblicz więc swoją opłatę, aby wiedzieć ile może kosztować Cię nowa ustawa śmieciowa. Każdy musi być gotowy na podwyżki! 

Od dnia 1 lipca 2013 r. zmienia się model gospodarowania odpadami komunalnymi w gminach. Od tego momentu za wywóz odpadów będziemy płacić bezpośrednio gminie a nie firmie wywozowej. Ustawodawca wskazuje cztery metody, według których możliwe jest naliczanie opłat:

Oto kalkulator: 

 http://www.opole.pl/kalkulator/

oprac: ŁŻ

 1. Endek
  | ID: b915023f | #1

  Dokładnie tak samo (tylko cyferki pozmieniano) przekonywał swoich radnych wiceburmistrz Głubczyc i przekonał wszystkich :) po za radnymi Klubu Radnych PiS.
  Czyżby zmowa samorządowa a może zwykłe lenistwo urzędników stosujących zwykłą kalkę? :)

 2. kajtek
  | ID: ccedc1a5 | #2

  Szanowni Opolanie.czy potraficie uzasadnić ilość m2 jako wyliczenie opłat za śmieci?
  np mieszkanie ma 4m wysokości i co? Kurz spada na podłogę… Głupota .Te m2 to nakaz władz dla całej Polski. Jak wcześniej fontanny, ławeczki.Jaczejka daje rozkaz , z dywaniku do swoich miast i nakaz wykonywania.

 3. | ID: 6095a24d | #3

  @P.Endek ! Witaj ! Tak,tak,kalka nie wyszła z uzytku jak na pozór się wydaje.Masz racje.Urzednicy kopiują.Ale dobrze byłoby aby wypisac proponowane kwoty opłat w poszczególnych miastach,miasteczkach i mozna byłoby porównac jak to w całej Polsce jest proponowane a liczone będzie od 2013roku Pozdrawiam.

 4. kajtek
  | ID: ccedc1a5 | #4

  Nie ma potrzeby szukać cen..To jaczejka rządowa i nakaz w całej Polsce…………

  – Jeszcze jedna ważna rzecz – dodaje Krzysztof Izmajłowicz. – W myśl projektu uchwały właściciele domków, gospodarstw i wspólnoty mieszkaniowe muszą zgłosić przystąpienie do programu segregacji w specjalnych deklaracjach. Termin zaproponowany w projekcie uchwały to 31 marca 2013 r. Deklaracje zostaną wysłane do właścicieli domków jednorodzinnych i gospodarstw oraz właścicieli i zarządców nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej zaraz po przyjęciu projektu uchwały w tej sprawie przez Radę Miasta, czyli na początku 2013 roku.

  Deklaracja będzie miała związek z wysokością opłat za wywóz nieczystości. Ustawa nakłada na gminę obowiązek ustalenia jednakowej stawki dla wszystkich mieszkańców. – Kiedy jako wiceprezydent zacząłem pracę w Urzędzie Miasta, były już opracowane dwie stawki – wyjaśnia Izmajłowicz. – Podstawowa, uwzględniająca segregowanie, to 11 zł. Wzięła się z uśrednionej opłaty obowiązującej w Płocku obecnie, czyli 10,6 zł (w zależności od zarządcy mieszkańcy płacą od nieco ponad 9 do ponad 19 zł od osoby miesięcznie). Do tego doszły koszty funkcjonowania systemu oraz te administracyjne. Dla osób, które zamierzają pozbywać się odpadów zmieszanych, kwotę tę podniesiono do 16 zł.

  Cały tekst: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,12951081,Smieciowe_zmiany_w_Plocku__Drozej__Taniej__Sprawdz.html#ixzz2DgZ8QIxh

 5. Endek
  | ID: b915023f | #5

  Irena :
  @P.Endek ! Witaj ! Tak,tak,kalka nie wyszła z uzytku jak na pozór się wydaje.Masz racje.Urzednicy kopiują.Ale dobrze byłoby aby wypisac proponowane kwoty opłat w poszczególnych miastach,miasteczkach i mozna byłoby porównac jak to w całej Polsce jest proponowane a liczone będzie od 2013roku Pozdrawiam.

  Głubczyce :
  13,70 zł/osoby za segregowane ( było 8,25 zł/osoby)
  Niesegregowane 27.40 zł/osoby
  Jak myślisz mieszkańcy GTBS , Wspólnot Mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowej, którąż to będą płacić stawkę? :(

 6. | ID: d22efe08 | #6

  @P.Endek! Witaj Smutna twoja buzka.Ale mam kilka danych,zrobie zestawienie i napisze moze i mina bedzie radosna. A ze radni lubia sie popisywac jacy to gospodarni,to stawki zapewne będą maksymale ale nie jednakowe w poszczególnych gminach.! Działaj,bo potrafisz.!

 7. kajtek.
  | ID: 0654fe54 | #7

  Bardzo smuta ta fotografia z koszami na śmieci. Przeciwieństwo piękna. To chyba zła droga..

Komentarze są zamknięte