PR polityka rządu

Redaktor Obywatelski2

Dzisiejsza konferencja na tle świeżo otwartych kilometrów autostrady, to kontynuacja propagandy sukcesu serwowanej nam w tym tygodniu. Wpierw był gaz, potem paliwo, teraz drogi. Co będzie jutro? Może rząd na fali dobrym wiadomości obniży podatki? 

Gaz

Spokojnie, rząd nie pozwoli nam zapomnieć o tym, że udało się wynegocjować 10% obniżkę cen gazu sprowadzanego z Rosji. W każdej kolejnej kampanii wyborczej ten sukces będzie przypominany, szczególnie jako pstyczek w stronę PiS- bo zły Kaczyński zamiast z ruskimi rozmawiać, to chce wojny. Patrzcie, widzicie? My wam daliśmy obniżkę, głosujcie na nas- tak własnie będzie.

Paliwo

To jest dobry tydzień dla rządu. Minister gospodarki Azejberdżanu oświadczył, że jego kraj jest zainteresowany dostawami ropy do polski, tylko trzeba dobudować rurociąg i co… i otrzymać zgodę od Rosjan. Ale to szczegół, bo rząd walczy dla nas, tak jak o 300mld z Unii, bo to my, wasz rząd, a Kaczyński? Ten to by z całą pewnością, z ruskimi się pokłócił i tyle byście widzieli z tańszego paliwa, a co! Wiecie więc na kogo głosować, prawda?

Drogi 

Nasza władza, po pięciu latach otwiera po 100km autostrad, a szczegół to fakt, że nie do końca ukończonych i nic nie szkodzi, że nie wyrobili się na Euro…Ważne, że teraz się udaje, a to przecież kolejny powód, aby premier pokazał się na tle ukończonej inwestycji, jako ten, który ogłasza sukces. Minister Nowak? Tak, to jego zasługa, to on w rok czasu naprężył mięśnie wszystkich wykonawców i doprowadził do oddania nam świeżych dróg! Brawo! Kilka firm budowlanych padło? Ludzie zostali bez pracy? To przeszłość! Ważne, że teraz wy kochani wyborcy pojedziecie wreszcie autostradą! Dużo kosztuje przejazd? No przecież musi kosztować, tyle się nabudowaliśmy…

Cóż to za marketing, cóż za propaganda, jak wspaniale oglądać triumfujące władze państwowe! Jak cieszy widok uśmiechniętego Tuska. Szkoda tylko, że ludziom żyje się gorze, ale to szczegół prawda? Może podatki rząd obniży? Ten VAT z 23% na mniej? Prosimy…

Rząd jak widać będzie serwował nam wrzutki propagandy sukcesu. Oczywiście w bardziej przemyślanej formie, jednak jedno jest pewne- nie zapomnimy o tych małych sukcesach, bo są jedynymi tego rządu.

Czy podobnie było przez 89r.? Bo ja byłem mały i nie pamiętam…

 

autor: Łukasz Żygadło 

  1. foxmann
    | ID: d95741a3 | #1

    Ale się pan Zygadło w swojej frustracji zapędził. Chyba nie ma nic lepszego do roboty, tylko pisać takie pierdoły. A poważnie mówiąc: to chyba dobrze, że jest obniżka gazu, drogi (mało bo mało, ale zawsze coś) i tańsze paliwo (choć i tak drogie). Jakby to zrobił PiS to na pewno byłoby super

  2. | ID: 2f58fc6d | #2

    @P.foxmann! Ja to bym się nie zachłystywała tymi obniżkami.Tak dla przypomnienia to w roku 1991r, opalałam dom gazem.Jakze miło wspominam czysty dom,i podwórko/ bez wegla,mułu te stosy,stoski drwa,rąbane przez wiele miesięcy/ i czyste,wypielęgnowane rączki.Był to tylko rok 1991r.Wrócilismy do weglowego pieca i tak do dzisiaj.Było mniej samochodów na drodze,wiec było bezpieczniej W 1991r..Dominowały samochody z mniejsza szybkoscia,najwiecej to nasze Fiaty, czeskie Skody, Drogi nadal sa łatane i w moim rejonie nie przybyło ani kilometra nowej drogi. I jak mam być zachwycona i żyć wesoło i patrzec optymistycznie na tych nieudolnych mężczyzn -polityków.????? Te obnizki to mydlenie oczu.Żadna partia ani z prawa,ani z lewa ani ze środka na przestrzeni lat nie wywiązała się z obietnic wyborczych.Nie rozumie tego, ale wiem, ze restauracja sejmowa bardziej im odpowiada do dłuuugich debat niz sala sejmowa.

Komentarze są zamknięte