Paweł Lisicki zwolniony z „Uważam Rze”! Zobacz oświadczenie twórców!

Redaktor Obywatelski2

Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Grzegorz Hajdarowicz kontynuuje czystki w gazetach Presspubliki. Z funkcji redaktora naczelnego „Uważam Rze” zwolniony został Paweł Lisicki. Nowym szefem tygodnika zostanie Jan Piński, kojarzony z Libertasem i dawną Ligą Polskich Rodzin Romana Giertycha, ostatnio szef Wiadomości portalu Nowy Ekran.

W tej sytuacji Piotr Gabryel, dotychczasowy wicenaczelny, złożył rezygnację.

Oficjalnym powodem wyrzucenia Lisickiego jest wywiad, którego po zwolnieniu Cezarego Gmyza oraz trzech innych osób, red. Lisicki udzielił wPolityce.pl, a w którym krytykował Hajdarowicza.

Mówił o nim wówczas m.in.:

Stał się z dnia na dzień uczestnikiem walki politycznej i wciągnął „Rzeczpospolitą” i całe wydawnictwo w niekończącą się awanturę medialną. Kompletnie nie mogę tego zrozumieć.

Drugim powodem zwolnienia Lisickiego jest brak deklaracji o niepublikowaniu artykułów Cezarego Gmyza.

Hajdarowicz ogłosił swoją decyzję na spotkaniu z pracownikami, w gronie kilku osób.

Oświadczenie twórców tygodnika Uważam Rze:  

My, twórcy i autorzy tygodnika „Uważam Rze”, nie widzimy, po odwołaniu redaktora, Pawła Lisickiego, dalszych możliwości współpracy z tym pismem. Nie bierzemy odpowiedzialności za cokolwiek, co pojawiać się będzie pod jego szyldem.

Dziękujemy naszym czytelnikom za zainteresowanie i liczymy, że będziemy mogli spotkać się znowu już pod innym tytułem.

Łukasz Adamski

Paweł Burdzy

Sławomir Cenckiewicz

Krzysztof Feusette

Cezary Gmyz

Piotr Gociek

Piotr Gontarczyk

Piotr Gursztyn

Andrzej Horubała

Jerzy Jachowicz

Igor Janke

Jacek Karnowski

Michał Karnowski

Waldemar Łysiak

Marek Magierowski

Robert Mazurek

Marzena Nykiel

Maciej Pawlicki

Marek Pyza

Piotr Semka

Wiktor Świetlik

Łukasz Warzecha

Bronisław Wildstein

Piotr Zaremba

Rafał Zawistowski

Rafał A. Ziemkiewicz

Piotr Zychowicz

CZYTAJ WIĘCEJ:

NASZ WYWIAD. Paweł Lisicki zwolniony z „Uważam Rze”: „Nie po to mieliśmy etykietę autorów niepokornych, żeby posługiwać się nią tylko dla marketingu”

Nie ma czytelników bardziej lojalnych niż czytelnicy „Uważam Rze”. Odwrócą się od tandetnej podróbki szybciej, niż Piński rozsiądzie się w fotelu

Hajdarowicz postawił na swoim. Ale to nie koniec. „Mamy prawo alarmować swoich czytelników, kiedy próbuje ich się oszukiwać”

TRZY PYTANIA DO Rafała Ziemkiewicza. „Być może Donald Tusk szykuje się do stanu wojennego, a na pewno do kryzysu nastrojów społecznych.”

CZTERY PYTANIA do Cezarego Gmyza. „Nie wierzę, żeby te białoruskie metody, jakie stosuje Hajdarowicz, nie odbiły się w Europie”

UJAWNIAMY! Czystka w „Uważam Rze”. Paweł Lisicki zwolniony z funkcji redaktora naczelnego. Nowym szefem Jan Piński

  1. ellly
    | ID: 5a7340c7 | #1

    To jest wolność słowa i demokratyczne rządy Platformy Obywatelskiej !!!!! Białoruś jest od nas już o rzut kamieniem !!!!!!!!!!!!!!! Zyjemy w PRL-u BIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. z Niemodlina
    | ID: f84f85b6 | #2

    Reżim na tym nie POprzestanie, obawiam się o Nasz Dziennik i Gazetę Polską, ciekawi mnie w jaki sPOsób reżim będzie próbował zniszczyć te dwa ostatnie wolne dzienniki w POlsce. Przy okazji chciałem wszystkich poinformować, że dziś w godzinach wieczornych moderatorzy, sorry cenzorzy z NTO zablokowali mi dostęp do forum NTO, mam bana pod każdym tematem, nie mogli już dłużej tolerować moich krytycznych wobec PO i Tuska wpisów i poszli na całość, także datę 28.11.2012 osobiście traktuje w sposób szczególny, warto zauważyć jaką tubą propagandową PO i MN jest NTO, jak nieobiektywni są dziennikarze tam pracujący, zero informacji np. o zamianie ciał ofiar zamachu w Smoleńsku, zero informacji o dzisiejszych wydarzeniach związanych z uważam rze, ale chętnie pisali o trybunale stanu dla premiera Kaczyńskiego i Ziobry, do znudzenia opisują tj. powielają z GW żałosne teksty o „prześladowanej” MN itd. itp. przykładów jest mnóstwo!!

Komentarze są zamknięte