Sondaż: członkostwo w UE nic nie zmieniło w życiu połowy Polaków

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ponad połowa Polaków uważa, że członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej nic nie zmieniło w ich życiu. 16 procent badanych twierdzi wręcz, że Unia zmieniła ich życie na gorsze – tak wynika z sondażu TNS Polska wykonanego na zlecenie „Wiadomości” TVP1.

Tylko 27 procent Polaków oceniło pozytywnie wpływ naszego członkostwa w Unii europejskiej na ich życie. 16 procent respondentów TNS Polska uważa, że ich sytuacja życiowa w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej pogorszyła się. Zdaniem ponad połowy badanych (54 procent), nic się nie zmieniło. 3 procent ankietowanych miało problem z odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób członkostwo Polski w UE wpłynęło na ich życie.

„Jeśli chodzi o nastawienie Polaków do zmian, do których doszło w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej, to dominującym elementem jest poczucie, że wszystko toczy się tak jak dawniej. Okazało się, że zmiany rozłożone zostały na lata, nie były skokowe” – tak wyniki badań przeprowadzonych przez TNS dla telewizyjnych „Wiadomości” komentuje socjolog Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Badania na zlecenie TVP SA przeprowadzono w dniach 21-22 listopada, na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Za: www.narodowcy.net (za: www.bankier.pl)

Komentarze są zamknięte