Irlandzki parlament przeciwko aborcji

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Irlandzki parlament odrzucił wniosek o liberalizację prawa aborcyjnego. Przeciwko tej inicjatywie zagłosowało 90 deputowanych, zaś poparło ją 53 parlamentarzystów.

Partie Sinn Féin i Zjednoczony Sojusz Lewicy, aby ustawowo potwierdzić wyrok Sądu Najwyższego z 1992 roku, który wskazywał na prawo do aborcji w przypadku zagrożenia życia. Skrajna lewica wykorzystała do swojej propagandy śmierć Savity Halappanavar, 31-letniej hinduski, która rzekomo mogła zostać uratowana dzięki aborcji.

W kwietniu izba niższa parlamentu odrzuciła projekt, za którym zagłosowało 20, zaś przeciwko było 111 parlamentarzystów. Poza 9 posłami lewicowych Sinn Féin i 4 ze Zjednoczonego Sojuszu Lewicy, projekt poparło wówczas 6 posłów niezależnych i jeden z Partii Pracy. Przeciwnikami aborcji byli chadecy z Fine Gael, socjaldemokraci z Partii Pracy, konserwatyści z Fianna Fáil i trzech posłów niezależnych.

Za: narodowcy.net/ źródła: RTE News / LifeSiteNews.com

  1. | ID: 97fa0982 | #1

    Życie Jest Cudem .Życia Nikogo Nie Wolno pozbawiać.Polscy Posłowie w większości tego nie rozumieją.A Szkoda.To świadczy o ich małości.!

Komentarze są zamknięte