Trzy pytania do radnego Michała Nowaka

Redaktor Obywatelski3

Czy uważa Pan, że stawka 55 gr za mkw, którą mieszkańcy mieliby płacić za wywóz segregowanych śmieci to uczciwe rozwiązanie?

Stawka 55 groszy za mkw wynika z wyliczenia – koszty jakie gmina będzie ponosiła za wywóz odpadów podzielone na ilość metrów kwadratowych jakie są w Opolu. Kluczowym pytaniem w rozwiązaniu tego bubla (tak powiedział wiceprezydent Wiśniewski) jakim jest ustawa wprowadzona w życie przez PO i PSL jest to, jak naliczać opłatę za wywóz odpadów. Ustawodawca dał 4 możliwości : za mkw, za ilość osób w mieszkaniu, za zużycie wody, i za ilość gospodarstw domowych. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest naliczanie tej opłaty wg. wskaźnika zużycia wody.Jest to najbardziej sprawiedliwy podział,bo przecież nie może być tak, że jak w 100 m mieszkaniu żyje jedna osoba, to zapłaci za wywóz śmieci więcej niż 5 osobowa rodzina w 50 mkw mieszkaniu a to proponuje Prezydent. Natomiast zużycie wody jest porównywalne dla każdej osoby.

Czy zamierzacie apelować w tej sprawie do Prezydenta? 

Oczywiście, że apelowaliśmy do Prezydenta, nawet na dzisiejszej komisji rewizyjnej zwracałem na to uwagę panu Prezydentowi Wiśniewskiemu, który jest odpowiedzialny za wprowadzenie tej uchwały.

Jakie rozwiązanie widzisz dla tej sytuacji? Czy SP proponowało swój projekt? 

Uchwała jaką Proponuje Pan Prezydent jest dopasowaniem się do knota rządowego, a ponad 400 samorządów oprotestowało tą ustawę. Ta ustawa nie pozostawia wielkiego marginesu na samodzielną inwencję . Według naszej opinii kluczową kwestią jest w jaki sposób będzie naliczana opłata.

Dziękuję za rozmowę. 

oprac: ŁŻ

 1. Ozi
  | ID: d1ee142a | #1

  I tak trzymać panie Michale, pokazywać -pietnować- proponować.
  Mam wrażenie,że czas POmylonych”fachowców” mija.Dosyć Korzeniowskich,Millerów,Buł i innych sztukasów!!!!

 2. | ID: 2217918a | #2

  @Ozi! Popieram !

 3. Majka
  | ID: 9c189de5 | #3

  Czyli brudas zapłaci mniej za wywóz śmieci, piękne wyliczenia, jak Rostowskiego -sztukmistrza z Wiejskiej.
  Co ma zużycie wody do produkcji śmieci. Proszę mnie oświecić, bo nie rozumiem:).

Komentarze są zamknięte