NGO Flash:Pawlak podaje się do dymisji, Pichociński w grze, będzie ekshumacja śp Marii Kaczyńskiej? PiS w Opolu, pogoda

Redaktor Obywatelski2

Dziś o godzinie 12.00 podczas konferencji prasowej były szef PSL Waldemar Pawlak ogłosił decyzje o odejściu z rządu. Zdaniem wielu komentatorów Pawlak zdania nie zmieni. Janusz Piechociński rozpoczyna swoją grę w PSL. 

Spotkania i rozmowy w koalicji, objazd Polski, odwiedziny na uczelniach wyższych, rozmowy i działania- takie plany ma nowy prezes PSL Janusz Piechociński. Czy wejdzie do rządu? Czy zostanie ministrem gospodarki? Na chwilę obecną deklaruje, że nie, jednak polityka jest nieobliczalna.

Ryszard Kalisz apeluje do Pawlaka

Waldek daj spokój- takie słowa do Waldemara Pawlaka skierował Ryszard Kalisz, który uważa, że Pawlak jest stanowczy i zdania nie zmieni w kwestii swojej dymisji.

Ekshumacja śp. Marii Kaczyńskiej? 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że zastanawia się, czy nie złożyć wniosku o ekshumację ciała Marii Kaczyńskiej ze względu na obawę o niegodny sposób pochówku. – To jest po prostu nieprawdopodobny skandal, w stu procentach wina władzy

Marek Kuchciński gościł w Opolu

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński gościł w sobotę w Opolu. Oczywiście konferencja z udziałem marszałka była dość ciekawa i burzliwa. Poruszono temat Mniejszości Niemieckiej w regionie w mocnych słowach: „tu jest Polska„. PiS planuje zorganizować marsz, który ma przejść ulicami Opola w imię manifestacji polskości regionu, co zadeklarował poseł Sławomir Kłosowski.

Oczywiście nastąpiło wielkie oburzenie ze strony MN, której lider Norbert Rasch stwierdził, że PiS nie uprawia polityki tylko politykierstwo.

Nowa strategia dla Opola

W nowej strategii Opole ma postawić na rozwój uczelni wyższych oraz większy udział obywateli w sprawach miasta. Miasto zawsze będzie stolicą polskiej piosenki jednak  również należy rozwijać inne jego obszary- deklarują urzędnicy miejscy.

Nowe autobusy w Opolu

Miasto am zamiar zakupić w przyszłym roku 14 nowych autobusów z silnikiem hybrydowym.

Pogoda

 W Opolu dziś 9’C. W nocy temperatura spadnie odrobinę do 4’C. Słońca dzisiaj możemy nie zobaczyć, jednak większość meteorologów zapowiada przejaśnienia. Więc parasole w dłoń.

oprac: ŁŻ

 1. Ozi
  | ID: e7495f4f | #1

  Zbożowy to se może zorganizować marsz nierobów!!
  Skończy się jak zwykle na deklaracjach i tyle…..Opolski PiS to jedna wielka ściema!!!

 2. you
  | ID: d3cfd9c1 | #2

  uwielbiam komentarze ludzi Patryka Jakiego :)

Komentarze są zamknięte