Internauci chcą zdelegalizować SLD

Niezależna Gazeta Obywatelska7

Internauci zarejestrowani na popularnym portalu społecznościowym Facebook chcą delegalizacji Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jest to reakcja na poniedziałkową (12.11.2012) konferencję prasową SLD w Sejmie w czasie której, Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Sojuszu zapowiedział wystąpienie swojej partii z wnioskiem o delegalizację ONR i MW oskarżając wymienione organizacje o „jawne promowanie faszyzmu” i obarczył odpowiedzialnością za zamieszki, do których doszło dzień wcześniej na ulicach Warszawy w trakcie Marszu Niepodległości.

Reakcja internautów była natychmiastowa.

W tym samym dniu na facebooku został założony profil „Zdelegalizować SLD” (http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/Delegalizacja.SLD), który tylko w ciągu doby poparło ponad 1400 użytkowników.

Spontanicznie zorganizowana akcja nabiera coraz większego rozmachu obejmując swym zasięgiem również inne popularne portale internetowe jak wykop.pl czy demotywatory.pl, na których „Zdelegalizować SLD” bije rekordy popularności.

Na stan obecny, czyli w ciągu czterech dni trwania akcji poparło ją już prawie 13 000 internautów!!!

Jednocześnie oficjalny profil Sojuszu Lewicy Demokratycznej na ogólnie dostępnym portalu Facebook (http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/sojusz?fref=ts), który został założony na początku tego roku, popiera jedynie 5 598 osób czyli prawie trzy razy mniej niż przeciwnicy SLD, którzy skrzyknęli się zaledwie 4 dni temu!

Całej akcji, choć prowadzonej w Internecie, nie można bagatelizować bowiem wszystko obecnie ulega informatyzacji, która jest po prostu przyszłością, rozumieją to również partie polityczne, które starając się podążać za „duchem czasu” i dotrzeć do każdego domu, zakładając podobne profile w sieci.

Przy powszechnym dostępie do Internetu, facebookowe profile partii są więc ich rzeczywistym barometrem poparcia.

Doskonale podsumował to użytkownik „Miki Łysy”, który na „tablicy” profilu SLD zamieścił post (pisownia oryginalna):

„zastanawia mnie jeden fakt, taki ONR ma 15 tys fanów a sld tylko 5 tys. Jakim cudem ta partia w ogole znalazla sie w sejmie? niech zgadne, fałszowanie list wyborczych?. Proponuje wyjść do zwykłych ludzi i zapytac co sądza o waszej partii a zostaniecie na kopach przegonieni z każdego miasta, jełopy”

Czyżby zwolennicy SLD nie korzystali z Internetu?

W przeciwnym razie należy zgodzić się z tym postem.

Oprac. TG

 1. z Niemodlina
  | ID: 0be55f16 | #1

  SLD=KGB!! a jak ktoś nie używa ryjbuka to jak może przyłączyć się do tego pomysłu ??

 2. | ID: c7ed6ee4 | #2

  Dobry pomysł. warto poprzeć i się cieszyć ! A może tu jest klucz
  do polepszenia naszej doli czy niedoli ?????????????/

 3. mamgdzies
  | ID: 2bdda684 | #3

  Prawdopodobnie tak – Zwolennicy SLD nie korzystają z internetu. „Powszechny dostęp do internetu” to bujda, dopiero jak obecne pokolenie internautów się zestarzeje, będzie można mówić o pełnej reprezentacji społeczeństwa w internecie. Choć do tego czasu (ze względu na przypuszczalną średnią wieku wyborcy) SLD może po prostu przestać istnieć lub stać się ugrupowaniem marginalnym.
  Pisząc „bujda” wcale nie mam na myśli możliwości technicznych, ale finansowe, a poza tym chęci i umiejętności.

 4. Rafał
  | ID: 3296464a | #4

  Gdyby Polska była demokratycznym państwem prawa SLD by nie istiało może jakaś Unia Pracy-lewica ale nie postkomunistyczna W Polsce zabrakło takich rozwiązań jak w Niemczech i Czechcach. SLD to w większości byli członkowie PZPRu a pieniądze w kasie SLD pochodza z majątku pzpru a więc z majątku Polski (polski ludowej)

 5. delegalizacja sld
  | ID: d8628f29 | #5

  To bardzo dobry projekt,te organizacje nalezy uznac za wroga Polsce.

 6. Anonim
  | ID: f406088e | #6

  Świetny pomysł SLD należało zlikwidować 20 lat prędzej przecież to twór komunistyczny i jako przestępcza organizacja nigdy nie powinien zaistnieć w demokratycznym państwie prawa .To samo należy zrobić z ruchem palikota pisze celowo z małej litery bo ten idiota który to założył powinien dawno być na państwowym wikcie za obrażanie świętej pamięci profesora Kaczyńskiego prezydenta niepodległej Polski.

 7. delegalizacja SLD i RP.
  | ID: f406088e | #7

  Świetny pomysł SLD należało zlikwidować 20 lat prędzej przecież to twór komunistyczny i jako przestępcza organizacja nigdy nie powinien zaistnieć w demokratycznym państwie prawa .To samo należy zrobić z ruchem palikota pisze celowo z małej litery bo ten idiota który to założył powinien dawno być na państwowym wikcie za obrażanie świętej pamięci profesora Kaczyńskiego prezydenta niepodległej Polski.

Komentarze są zamknięte