NGO Flash: nie dopełnili obowiązku ws. Smoleńska, mocne słowa Giertycha: Młodzież Wszechpolska popełniła głupi błąd!

Redaktor Obywatelski

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła śledztwo w kolejnej sprawie niedopełnienia obowiązków przez polskich prokuratorów wojskowych w Smoleńsku w 2010 roku – poinformował dziś rzecznik prokuratury ppłk. Sławomir Schewe. Giertych ostro o Młodzieży Wszechpolskiej i ONR. 

Roman Giertych mówi o Młodzieży Wszechpolskiej w rozmowie z portalem onet.pl 

SLD żąda delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. Mec. Roman Giertych, który reaktywował MW, w rozmowie z Onetem zwraca uwagę, że organizacja ta popełniła „głupi błąd” w czasie Marszu Niepodległości, ale o jej zamykaniu trudno w ogóle mówić.

 „Młodzież Wszechpolska zrobiła głupi błąd, że w tej manifestacji związała się z ONR. Nie widzę jednak powodów, aby delegalizować Młodzież Wszechpolską.”

Giertych o ONR:

„Być może istnieją jakieś przesłanki, aby zdelegalizować ONR, ale ja bym tego nie robił, bo to i tak nic nie zmieni. Oni jedynie się przegrupują, zmienią nazwę i dalej będą działać. Taka delegalizacja ONR sprawiłaby też – jak sądzi Roman Giertych – że działacze i sympatycy Obozu mieliby przez nią „przeświadczenie, że są prześladowani”.

Obama już jest bardziej elastyczny? 

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent USA Barack Obama wyrazili w rozmowie telefonicznej wolę „dokonania postępu” w relacjach między Moskwą a Waszyngtonem – podały służby prasowe Kremla…

Oleksy chce współpracować z Ruchem Palikota przeciwko faszyzmowi? Możemy współpracować ale…

Oleksy odniósł się w ten sposób do zapowiedzi zorganizowania przez SLD i Ruch Palikota wspólnego wiecu pod roboczą nazwą „Za Europą, przeciw faszyzmowi”.  Wiec odbędzie się w sali kolumnowej Sejmu.

Okrąglak będzie remontowany, Toropol i Mały Rynek nie? 

Remonty Okrąglaka, Toropolu i Małego Rynku stoją pod znakiem zapytania. Nie zapisano na nie pieniędzy w przyszłorocznym budżecie Opola. Radni z Platformy Obywatelskiej postanowili to zmienić i rozmawiali o inwestycjach z prezydentem miasta. Zbigniew Kubalańca, szef klubu radnych PO, zapowiedział, że pieniądze na konieczne prace znajdą się w budżecie. Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński przyznaje, że takie rozmowy są prowadzone, ale dodaje, że pieniędzy na wszystko nie wystarczy- poinformowało Radio Opole. 

oprac:  ŁŻ

 

Komentarze są zamknięte