NGO Flash: kolejne ekshumacje ofiar katastrofy, Kosecki straci mandat? HGW zadowolona z pracy policji

Redaktor Obywatelski

Prokuratura Wojskowa ekshumowała dziś kolejne dwa ciała ofiar katastrofy smoleńskiej. Jedna ekshumacja odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej, druga na cmentarzu w warszawskich Pyrach. 

Według nieoficjalnych informacji badano ciała duchownych- ks. Zdzisława Króla ks. prof. Ryszarda Rumianka. Prokuratura jednak poinformowała, że do czasu zakończenia czynności i bez zgody rodzin, nie będzie ujawniać danych osób ekshumowanych.

Czy Roman Kosecki straci mandat poselski?

Poseł PiS Przemysław Wipler złoży dziś wniosek o wygaszenie mandatu posła PO Romana Koseckiego, który po ostatnich wyborach do władz PZPN został wiceprezesem związku. Wipler twierdzi, iż w tym przypadku dochodzi do złamania przepisów ustawy o wykonywaniu mandatu posła. Zaskoczonym jest poseł PO Jerzy Budnik(wiceszef sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich), który uważa, że ze sprawą muszą zapoznać się sejmowi prawnicy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zadowolona z pracy policji…

Prezydent Warszawy uważa, że oskarżenia uczestników Marszu Niepodległości są nie słuszne i chwali pracę policji. HGW uważa, że policja jak również miasto byli lepiej przygotowani do marszu niż w zeszłym roku.

Jechał pijany…

Dyrektor WORD w Olsztynie złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, po tym jak w weekend został zatrzymany przez policję z zarzutem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

W Nysie powstanie katolicka szkoła podstawowa

Jak podało Radio Opole:  Od nowego roku przy gimnazjum i liceum diecezjalnym w Nysie powstanie katolicka szkoła podstawowa. Opolska kuria kupiła w tym celu od starostwa za 1 mln 680 tysięcy zł brutto budynek po byłym ZOZ-ie, leżący w kompleksie obiektów przy ul. Św. Piotra, tuż przy gimnazjum i liceum.

oprac: ŁŻ

Komentarze są zamknięte