Kto dał się nabrać na „Idę z Bronkiem”

Redaktor Obywatelski8

Prezydent Komorowski został uznany zwycięzcą czy też bohaterem wczorajszego dnia. Wygrał w przekazach medialnych, a zapewne tylko o to chodziło kancelarii. Tylko po co i na jak długo? 

Prezydent na swojej stronie internetowej chwali się pięknymi zdjęciami , a jest się czym chwalić. Cała akcja z marszem, jak również dalsze działania(zdjęcia) są pomysłem bardzo dobrym. Prezydent nie tylko pokazuje, że chce jednoczyć naród, ale wychodzi przy tym na ciepłego chłopa, który potrafi się uśmiechać i ma w nosie podziały.

Uderzenie w prezydenta? 

Z całą pewnością, nie będzie z tego zadowolony Donald Tusk. Prezydent zyska na sile już kolejny raz, a przecież nikomu w PO na tym nie zależy. Od ponad roku atmosfera pomiędzy dwiema najważniejszymi kancelariami w kraju jest bardzo napięte. Gdyby PO zdecydowało się na wystawienie innego kandydata niż Komorowski w najbliższych wyborach prezydenckich, miałoby problem, bądź nawet byłoby bez szans na zwycięstwo. Czy więc szykuje się uderzenie w prezydenta, aby ten troszeczkę usiadł i odsapnął?

Kto dał się nabrać? 

Jednak najważniejsze jest inne pytanie: kto dał się nabrać na szczerość tego marszu? Przecież prezydentowi nie chodziło o żadne łączenie narodu, żadną idee, lecz tylko i wyłącznie o zdobycie poparcia. Udało się. Marsz prawicy, kolejny raz został skomentowany jako ten „agresywny” a środowiska lewicowe(SLD głównie) nawołują do delegalizacji ONR i Młodzieży Wszechpolskiej.

Nieoczekiwany sojusznik? 

Oczywista cisza w temacie marszu panuje w PO. To typowe zachowanie dla polityków tej partii. Jednak powoli zaczniemy obserwować, że politycy Platformy rozpoczną uderzenia w prezydenta. Będzie to decyzja premiera, który w razie zbyt wielkiej emancypacji Komorowskiego, odnowi swoje prezydenckie marzenia. Jeżeli tak będzie, zobaczymy w Polsce nieoczekiwany obraz- Bronisław Komorowski odchyli się na prawo. I co to będzie, co to będzie ho ho ho…

I kto się dał nabrać? 

Zapewne 30-40% odbiorców przekazów medialnych w naszym pięknym kraju, którzy z piwem i chipsami oglądali transmisję siedząc na fotelu przez TV. Ale tak szczerze, naprawdę szczerze- dobre te zdjęcia…

autor: Łukasz Żygadło 

 

 1. Gaudenty
  | ID: b24df695 | #1

  Trzeba wprost – nazwiska.
  Oprócz tego co powszechnie wiadomo (Giertych, Kamiński) również dwaj Libiccy (stary i młody), poseł T. Górski (Solidarna Polska), A. Hall, R. Kostro (dyr. Muzeum Historii Polski – współpracownik K. Ujazdowskiego) i pewnie paru innych.

 2. z Niemodlina
  | ID: e1774322 | #2

  POszli byli ZOMOwcy, komuniści z SLD, oficerowie WSI, tzw. celebryci o nieokreślonej narodowości, kłamcy i miernoty czyli ministrowie w reżimowym rządzie Tuska, kto jeszcze POszedł ? zwykłe naiwniaki nie zdający sobie sprawy,że agent WSI swoim POmysłem chce rozdzielić i podzielić jakże wspaniałą oddolną,apolityczną inicjatywę młodych Patriotów ze stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” którzy od kilku lat organizują uroczystości 11 Listopada w Warszawie.

 3. | ID: 0a021517 | #4

  Pan Prezydent medialnie wypadł Super. I o to Chodziło
  ” Najszczersze” myśli, jak miłość do narodu, jego dobrobyt,siła naprawdę nie zaistniały.
  A czy Marsz potraktował jako obowiązek ????, tego się nie dowiemy.
  Ale dobrze się czuł w towarzystwie licznej służby w białych ” kasko – beretach”.
  Szkoda,ze nie zjednoczył Rodaków do jednego Wielkiego Marszu Niepodległości
  Naszej,Wspólnej Sprawy Naszej Ojczyzny. !

 4. z Niemodlina
  | ID: e1774322 | #5

  Znalezione w internecie :) Kilka słów o Komorowskim :) Bredzisław Prosty herbu Trzonek od Szpadla. Czoło gładkie, myślą nie tknięte, w oczach tęsknota za rozumem.

 5. kazik
  | ID: 67981542 | #6

  Panie pośle Patryku Jaki jak pan z komentuje fakt udziału posła Górskiego w marszu Bronkowców ?

 6. Rafał
  | ID: 5319af83 | #7

  Ja choć nie lubię tego Gajowego Bula uważam że jest to jakaś alternatywa, aby obchodizć to święto z cała rodziną z dziećmi i starszymi ludźmi bez agresji chamstwa obelżywych słow róźnych radykalnych ugrupowan zarówno lewicowych jak i prawicowych. Marsz rodzinny spokojny w którym można swój patryiotyzm wyrażć spokojnie i nikt z uczestników nie jest narazony na atak policji lewaków czy tez ultraprawicę. Nie głosowałem na Komorowskiego nie głosowoałem a PO ale marsz prezydencki to dobre rozwiązanie dla ludzi którzy chcą pokojowo z rodzinami uczcić ten najważniejszy dzień w roku. Będąc w Warszawie na marsz prezydencki poszedłbym z rodziną a na Marsz Niepodległościowy poszedłbym sam bo ja jednak jestem zwolennikiem PiS i ich polityki prawdy, polityki silnego, praworządnego, suwerennego Państwa Polskiego

 7. Uno
  | ID: 07845332 | #8

  Nawet Romek „Koń” był ;)

Komentarze są zamknięte