List do Prezydenta RP: chciałby Pan „aby Święto Niepodległości łączyło Polaków, a nie dzieliło”

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Szanowny Panie Prezydencie!

W wypowiedziach dla mediów wielokrotnie mówił Pan, że chciałby Pan „aby Święto Niepodległości łączyło Polaków, a nie dzieliło” i zapraszał Pan do udziału w marszu, który Pan poprowadzi.

Fundacja Pro – prawo do życia przyjmie Pańskie zaproszenie. Podobnie jak Pan uważamy, że Polaków powinniśmy łączyć, a nie dzielić, w szczególności nie dzielić na lepszych i gorszych. Z bólem stwierdzamy, że tak się niestety w dzisiejszej Polsce dzieje. Dzieci podejrzane o chorobę lub wadę genetyczną są przez niektórych uważane za gorsze i odbiera im się prawo do życia.

Jan Paweł II, do którego wielokrotnie się Pan odwoływał, wypowiedział w roku 1997, w Kaliszu, pamiętne słowa „Naród, który zabija swoje dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Mamy nadzieję, że podobnie jak wielki Papież, pragnie Pan wspaniałej przyszłości dla Polski. Zjednoczenie Polaków będzie możliwe tylko wtedy, kiedy każda osoba, zwłaszcza słabi i chorzy, będzie szanowana i traktowana życzliwie.

Źródłem wszelkich podziałów jest pogarda dla innych. Naziści gardzili „obcymi rasowo”, komuniści gardzili „obcymi klasowo”, jedni i drudzy odbierali „obcym” prawo do życia. Dzisiejsza Polska odmawia chorym dzieciom prawa do życia. To najgłębsze źródło podziałów w Ojczyźnie, którą wedle deklaracji chciałby Pan zjednoczyć.

W roku 2011, według sprawozdania Rady Ministrów, w polskich szpitalach zabito 620 dzieci, bo były podejrzane o chorobę. Przyjdziemy na Pański marsz z plakatami pokazującymi bestialstwo aborcji, po to aby tę haniebną praktykę powstrzymać. Prawdziwą jedność można budować tylko na prawdzie i szacunku dla drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że podziela Pan to przekonanie.

Z wyrazami szacunku należnymi Prezydentowi RP

Autor: Mariusz Dzierżawski

Fundacja Pro – prawo do życia

 1. Jarek
  | ID: 23f11dbb | #1

  Bronek niech w 11 Listopada idzie do radzieckiego patrioty jaruzelskiego na kawę. POdobnie zresztą zrobił prezydent Bolek

 2. | ID: bb44574a | #2

  Pana Prezydenta sami wybraliśmy. Czy serwer był rosyjski, czy nie – tego nie zbadamy.
  Winniśmy razem świętować.
  Ale dzielą nas zaszłości, węzły, węzełki gospodarcze i polityczne,
  których nikt nie rozpląta ,ani też nie stara się przeciąć.
  Pan Jaruzelski dożywa swoich dni, a czy ma sumienie
  obciążone krzywdami – to Bóg tylko wie.
  Póki co, łączmy się w marszu i w pieśni patriotycznej. !

 3. | ID: bb44574a | #3

  Polecam film z Pierwszego Zjazdu „Zmieleni „. stronka NGO.

 4. Anonim
  | ID: 460f7b0f | #4

  Niech Irena wypowiada sie za siebie. Może sama wybierala Komorowskiego. Inni w dosyć znaczącej liczbie go nie wybierali. Niech wypowiada się we wlasnym imieniu. Swóje wątpliwy moralnie belkot zakladajacy potrzebę posiadania boskiej wiedzy w sprawie Jaruzelskiegio niech również zachowa dla siebie. Forma , „Pan” odzwierciedlająca szacunek, na który przeważnie trzeba zasłużyć, kierowana pod adresem adresem obu osobników niech rownież pozostanie jej prywatna sprawą.

 5. | ID: bb44574a | #5

  @P.Anonim ! Polska – jest naszą wspólną sprawą.
  Życie dał Pan Bóg, zarówno generałowi jak i Panu.i mnie.
  Wybranie prezydenta większością głosów, nie oznacza,że ja głosowałam pozytywnie.
  Mam swój rozum i oczy.
  Dlatego przywołałam serwer rosyjski.
  Dobrej nocy

 6. | ID: c304beb4 | #6

  Artykuł dobry.Nie wolno zabijać nienarodzonych dzieci,bo nie my daliśmy życie,
  Ale lobby lekarskie,poukładani z firmami farmaceutycznymi chcą fortunę zarobić, kosztem bezbronnych dzieci. Uważam,ze należy dążyć do zgody, i jedności. Wspólnie z Prezydentem RP świętować.
  Polecam film pt.”Marsz Niepodległości” -stronka NGO.

Komentarze są zamknięte