Subiektywny przegląd tygodnia: Tydzień, który zmienił wszystko…

Redaktor Obywatelski1

Z Opola 

Redakcja GW w Opolu uważa, że prezydent Zembaczyński przegiął obejmując patronat nad katolicką imprezą… Rzeczywiście przegięcie! Jeżeli Marsz Wszystkich Świętych ogólnie można nazwać imprezą? Pytamy więc- jak pochód gejów i lesbijek prezydent obejmie patronatem to dobrze będzie?

Ale pani redaktor z GW nie wspomniała już, że miasto Opole- czyli też prezydent- objęło patronatem, a nawet na stronie internetowej reklamowało imprezę Halloween która odbyła się na Toropolu. I co? To źle czy dobrze?

Były senator PiS i PSL Norbert Krajczy niby, nie zapłacił podatku za wynajem lokalu w Brzegu pod swoje biuro. Dostał nawet 20 różnych pism od brzeskich urzędników. Wszystko rozchodzi się o kwotę… 60 złotych! Ile kosztowały znaczki i koperty?

Patryk Jaki chce zabierać samochody pijanym kierowcom! Czy to oznacza, że Patryk otworzy komis samochodowy? Oponenci Jakiego będą mieli argument, że jest dilerem… Cała sprawa spodoba się Adamowi Kępińskiemu z Ruchu Palikota.

Ogólnie nie wiedziałem, że Kępiński tyle działa! Adaś stwierdził, że Opolszczyzna powinna bardziej działać z Holandią! My już wiemy, co miał na myśli. Ale do rzeczy: Adaś jeździ na Ukrainę robić politykę, do Holandii też jeździ robić politykę. Tylko pytanie brzmi: czemu w Opolu jej nie robi?

Z Polski: 

Znaleziono ślady trotylu i nitrogliceryny na tupolewie. Taką informację podał dziennik Rzeczpospolita!

Jedyny świadek rozmów TU154 z wieżą w Smoleńsku popełnia samobójstwo. Komisja Macierewicza ma zeznania 58 światków, którzy słyszeli wybuch 10 kwietnia. Ile jeszcze dowodów trzeba zebrać aby władze państwowe wreszcie coś zrobiły w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy?

To napisałem we wtorek…

Potem okazało się, że źródła mogły być niepewne (choć autor Cezary Gmyz jest pewien swoich źródeł), Prokuratura Wojskowa zaprzecza obecności trotylu na wraku tupolewa, co wywołało jeszcze większą burzę, niż informacja „Rz”.

Do dyspozycji Rady Nadzorczej oddał się redaktor naczelny „Rz” Tomasz Wróblewski! Rada zapowiada, że wyciągnie daleko idące konsekwencje. jeżeli publikacja okazała się bezzasadna… Czyli, jeżeli ktoś z rządu zadzwoni do Rady?

Jarosław Kaczyński nie wytrzymał! Powiedział o morderstwie, zbrodni, wyzwał Donalda Tuska i tym samym (podobno) zmarnował całą pracę wykonaną przez PiS ostatni miesiąc…

Donald Tusk też nie był lepszy, bo również brutalnie odpowiedział Kaczyńskiemu. I tak mamy ciąg dalszy wojny polsko-polskiej.

Jednak sondaże nie potwierdzają teorii „reżimowych redaktorów”, którzy już przewidzieli koniec „Kaczafiego”. Cóż, każdy ma prawo się mylić.

Istnieją źródła w formie prywatnych badań rodzin ofiar katastrofy, który potwierdzają obecność trotylu na pasach, czy ubraniach pasażerów- jednak przynajmniej ja nie słyszałem konkretnego komentarza prokuratury w tej sprawie.

Problem w tym, że połowa obywateli uważa, że rząd kłamie- problem dla rządzących oczywiście.

Czy będzie jeszcze większy podział pomiędzy PiS i PO? A może być jeszcze większy?

Radosław Sikorski zanotował kolejne wtopy! W trakcie konferencji dotyczące trotylu, Radek twittował o dobrobycie w Polsce, i że prześcigamy w nim Włochy!

Rzecznik PO Paweł Olszewski miał ciężki tydzień. Wyglądał źle na wizji w każdym programie. Może powinien kupić sobie plastry AIKIDO dla relaksu? Podobno przekaz dnia lepiej się z nimi wymyśla!

autor: Łukasz Żygadło 

 1. | ID: f2e694e6 | #1

  Niestety, Gazeta Wyborcza, nie jest obiektywna, a szkoda. Miałaby większą czytalność, bo jest w niej szeroki wachlarz zagadnień.
  Pan poseł Jaki winien zabiegać o lepsze prawo stanowione w Sejmie.
  Kiepskie prawo, wręcz skandaliczne, z odległych lat komuny – nas wszystkich zżera i doprowadza do niebytu jako Narodu.
  Na stronkach NGO wielokrotnie , zarówno artykuły jak i komentarze wskazywały na ułomne prawo.

  Co się tyczy pijanych kierowców – tutaj byłabym bezwzględna i odebranie prawa jazdy na 5 lat byłoby wskazane. , a przy tym bardzo skuteczne
  Kolesiowate układy niestety, nie karzą wszystkich pijanych ; bo jakże policja może ukarać wracających z rautu polityków,radnych itp.notabli. To absurd,
  Często np Radio podchwyci informacje o zatrzymaniu przez policje pijanego urzędnika skarbowego ale to tylko tyle.Urzędnik nadal jeżdzi samochodem
  Ministra MSZ nie rozumie i nie potrafię zgadnąć skąd w nim tyle obojętności i nienawiści do Rodaków.

Komentarze są zamknięte