Sesja Rady Miasta Opola: podwyżki podatków i spory

Redaktor Obywatelski1

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Opola doszło do podniesienia stawek podatków dla mieszkańców miasta. Rozmawiano również o budżecie na przyszły rok. 

Wzrośnie stawka podatku od nieruchomości o 4%. Ma to zasilić budżet miejski o blisko 3 mln złotych. Więcej zapłacą również kierowcy ciężarówek oraz handlowcy, którym podniesiono opłatę targową o 50 groszy.

Upadł coroczny pomysł wprowadzenia opłaty od psa, która miała wynieść 60 zł. Szkoda, bo to bardzo dobry pomysł.

Jeżeli chodzi o przyszłoroczny budżet, to jak podaje Radio Opole, politycy PO są zadowoleni z planu, natomiast opozycja go krytykuje. Budżet ma wynieść 701 milionów, z czego 140 będzie przeznaczonych na inwestycje.

Radna PiS Violetta Porowska  uważa, że to bardzo mało: Brakuje przełomowych inwestycji dla istnienia Opola, bo wszystko co się będzie działo, to kontynuacja już rozpoczętych prac – dodaje Porowska.

Michał Nowak z Solidarnej Polski uważa, że budżet nie jest przyjazny młodym ludziom oraz rodzinom. Nowak uważa, że miasto powinno postawić na rodzinę i rozwój, bo to właśnie jest przyszłość.

Budżetu broni szef radnych PO Zbigniew Kubalańca, wyliczając inwestycję w basen przy ul. Prószkowskiej, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, czy renowację ulicy Oświęcimskiej.

Dług Opola wyniesie 200 milionów zł, a deficyt w budżecie ponad 67 milionów zł.

oprac: ŁŻ

  1. you
    | ID: 7821db15 | #1

    co za kraj złodziejski!

Komentarze są zamknięte