Subiektywny przegląd tygodnia: Opolski PiS w ofensywie a PO, cóż jak PO, znów się udało

Redaktor Obywatelski2

Z Opola:

To wydarzenie zasługuje na jedynkę tego tygodnia! Opolski PiS wreszcie coś zrobił dla prawicy. Arkadiusz Szymański (regionalny sekretarz partii) zaprotestował w Chrząstowicach przeciwko polsko-niemieckim tablicom wywieszonym na Urzędzie Gminy. Brawo Arek!

Arek ma na koncie jeszcze dobry tekst – „Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Roszczenia Mniejszości Niemieckiej nie powinny doić państwa polskiego„.

Przewodniczący Rady Miasta Opola Roman Ciasnocha wymyślił, że będzie dawał wytyczne do kontroli dla komisji rewizyjnej. To wszystko po to, aby kontrole był bardziej szczegółowe i merytoryczne. Oczywiście w komisji rewizyjnej nikt takiej decyzji nie rozumie.

Do Aglomeracji Opolskiej chcą dołączyć, uwaga, uwaga – Strzelce Opolskie. Tak się włodarzom tego miasteczka pomysł spodobał,  że już nawet coś działali w tym kierunku. To może z miejsca do aglomeracji dołączmy Kluczbork, Namysłów i Kędzierzyn-Koźle i będzie drugie województwo?

Prezydent  Kędzierzyna-Koźla zatrudnił kolejnego doradcę. Piszę „kolejnego” bo ma ich chyba już  dziesięciu. Tym razem będzie to specjalista ds. mediów. Prezydent Wantuła dobrze myśli. Mając tylu doradców trzeba umieć to umiejętnie wytłumaczyć.

Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński sam udziela ślubów w USC. Najlepsze jest to, że Wojtek robi to za darmo. Proszę, jak się chcę oszczędzić to można!

Z Kraju:

Udało się. Rząd uzyskał wotum zaufania i będzie działał dalej. Kto wierzył, że będzie inaczej niech uzbroi się w cierpliwość i czeka na kolejne głosowania.

Premier wygłosił swoje drugie exspose, czy tam przemówienie jak, kto woli. Obiecał chłopina tyle, że trzeba okraść Narodowy Bank Chiński aby obietnice zrealizować. Taki stan nazywa się „Marzeniami Donalda”.

Plan gry idzie dalej. Każdy minister musi zorganizować konferencję prasową, podczas której przedstawi swój plan działania. Jest to stary dobry plan PO na przedłużanie swojego pobytu w mediach.

Premiera będzie można posłuchać w poniedziałek rano w Radio Zet u Moniki Olejnik, a wieczorem zobaczyć u Tomasza Lisa. Będzie ciekawie.

Adam Michnik znów jedzie na opozycje. Tylko zaraz, zaraz, czy można powiedzieć, że znów? Czy raczej, że ciągle? Tym razem mistrz z Wyborczej stwierdził, że opozycja zachowuje się jak zwierzyna. O co chodziło, wie zapewne tylko sam Michnik.

Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury powinien otrzymać Mariusz Błaszczak! Za swoją twórczość na twitterze. Pan przewodniczący przez dwa lata „szrajbnął” jeden wpis: „Witam serdecznie”.

I na koniec trzeba pochwalić krótkie co bądź wystąpienie w Sejmie Posła Adama Kępińskiego, który zadał celne pytanie Premierowi Tuskowi. Nie popisał się za to Poseł Jaki, który tak się chciał błysnąć intelektem, że mu czasu zabrało… Cóż Poseł prof. Żyżyński też się nie popisał…

Autor: Łukasz Żygadło 

 1. Ozi
  | ID: 1a8b3dfd | #1

  Redakcjo nie przesadzaj z tym Szymańskim!!! Nie zrobi sie z szelmy i nieudacz….. frontmena „pracusi”.
  A swoja droga mam wrażenie,że raz kolejny powielają niezdrowo pomysły Jakiego !!!!!
  Wygodne jest podpinać sie pod czyjeś pomysły i incjatywy szkoda tylko,że spóźnione o cały miesiąc.
  To już nawet na minimum pomyślunku kapciowych Zbozowatego nie stać? Żałość i żenada………

 2. Jakiataki OGLman
  | ID: 37e7f338 | #2

  Absolutnie nie zgadzam się z teza o ofensywie opolskiego PiSu. Ja twierdzę, że jest wręcz odwrotnie! A teksty pisane tak jak wyżej to nic innego niż Tuskopijar.
  PiSowi szlag trafił organizację głubczycką!
  Tutaj patrząc na wyniki w procentach to PiS był najmocniejszy a teraz co z niego zostało? Utrzymywany na siłę Klub Radnych PiS w radzie miejskiej i to przez dawnego LPRowca.

  Niedługo i szlag trafi organizację w Prudniku. K-Koźle =fasada nic więcej.Cały teren zaniedbany. Pracujemy w podziemiu. Ile jest biur PiS w terenie? Ilu mamy posłów? Po ile przypadałoby na utrzymanie jednego biura? Kto w Opolu ma rozeznanie w terenie?

Komentarze są zamknięte