Palikot poprze Pawlaka? JK spotkał się z liderem ludowców

Redaktor Obywatelski1

Janusz Palikot zadeklarował, że jest możliwe porozumienie z Waldemarem Pawlakiem w kwestii kasowej metody rozliczania VAT. Wszytko mieli dogadać podczas poniedziałkowego spotkania.

Rząd dziś zajmie się propozycją przedstawioną przez PSL. Palikot pytany gdzie widzi wspólnotę interesów odparł: „w przypadku odwołania min. sprawiedliwości Jarosława Gowina oraz w przypadku deregulacji zawodów”.

Pawlak również spotkał się z  liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Podczas tego spotkania rozmawiano o projektach gospodarczych PSL. Zapowiedziano już spotkanie z przedstawicielami Solidarnej Polski. Tylko Leszek Miller odmówił spotkania. Lider SLD stwierdził, że nie będzie rozmawiał z politykami którzy chcą być jednoczenie w koalicji jak i w opozycji. To dziwne w kontekście listu, który Miller wysłał do Pawlaka 17 września a w którym pisał o gotowości spotkania z Pawlakiem w każdych okolicznościach.

Pawlak ciągle rozgrywa dobrą grę. Widzi jaki efekt dają debaty PiS, widzi jak partia Kaczyńskiego rośnie w siłę, dlatego chce wykorzystać ten moment na wybudowanie swojej pozycji. Każdy procent poparcia jest dla ludowców bardzo ważny.

Przeforsowanie projektów to drugi cel. Najważniejszą kwestią jest pokazówką, aby udowodnić PO, że ludowcy to silny gracz w sejmie. Pawlak jest zmęczony ciągłymi groźbami rozwiązania koalicji.

Przedstawiciele PO twierdzą, że Pawlak rozgrywa własną grę w partii, ponieważ zbliża się kongres jego partii.

 

oprac: ŁŻ

  1. | ID: f1dab48e | #1

    Czego można spodziewać się po spotkaniu pp. Pawlak-Palikot?
    Wg mojej wrażliwości kobiecej, niczego ani ciekawego ani dobrego!

    Uważam, że podobizny wszelkich Polityków , czyli : z prawa .lewa i środka – na stronkach NGO, należy zastąpić np. Bocianem niosącym dziecko w chusce. Będzie milej , weselej a jakże kolorowo i kojarzyć się będzie z dostatniejszą przyszłością.

    Widziałam takiego w Świnnej k / Żywca, który nawiązywał do konkursu pt.”Mieszkam w Beskidach”.

Komentarze są zamknięte