Minął dzień na sygnale NGO: 9 październik, wtorek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Roszkowice (pow. brzeski): dach w płomieniach

W miejscowości Roszkowice (powiat brzeski) w wyniku nieszczelności przewodu kominowego doszło do pożaru (średniego) w budynku mieszkalnym. Pożar objął całą połać dachowa, która uległa częściowemu zawaleniu. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie na budynek gospodarczy połączony z budynkiem mieszkalnym oraz trzech prądów w natarciu na palącą się połać dachową. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych więźby dachowej, usunięto gruz z powierzchni stropu ,wycięto pozostałości podłogi jednocześnie dogaszając tlące się belki stropowe. Straty oceniono na 100 tys. zł.

Opole: Poszukiwani świadkowie wypadku.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu poszukują świadków wypadku drogowego, który miał miejsce 3 września, przed południem przy ul. Katowickiej w Opolu.

3 września 2012 roku o godzinie 9:40 w Opolu przy ul. Katowickiej, kierowca autobusu linii PKS Kluczbork ruszył z przystanku autobusowego, przy akademiku Kmicic, podczas gdy wysiadała z niego pasażerka. Kobieta przewróciła się na ulicę doznając obrażeń ciała.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Opolu poszukują świadków tego wypadku. Kontakt telefoniczny 77/422 35 16, 422 35 29 lub 997 bądź osobiście pokój 133 Komenda Miejska Policji w Opolu.

Jarnołtówek: Opolsko-czeskie seminarium policji

Dziś w Jarnołtówku zakończyło się seminarium z udziałem policjantów z Opolszczyzny, Republiki Czeskiej oraz przedstawicieli władz samorządowych województwa opolskiego. Uczestnicy szkolili się i wymieniali doświadczenia w ramach projektu pn. „Zapobieganie i zwalczanie przestępczości narkotykowej-współpraca trans graniczna” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa.

Dwudniowe seminarium rozpoczęło się wystąpieniami Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jana Lacha, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ostrawie płk mgr Bc. Tomasa Tuhego oraz Marszałka Województwa Opolskiego Pana Józefa Sebesty. Seminarium obfitowało w wiele ciekawych wykładów i zajęć warsztatowych. Swoim doświadczeniem w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej podzielili się wybitni specjaliści pracujący po obu stronach granicy.

Gościem seminarium był inspektor Policji w stanie spoczynku Pan Marek Dyjasz, który do niedawna pełnił funkcję Dyrektora Biura Kryminalnego KGP. Pan Marek Dyjasz wygłosił wykład pn.„Filozofia zapobiegania przestępczości narkotykowej w Polsce i w Czechach”. Równie ciekawy wykład wygłosił Pan plk. Mgr. Jakub Frydrych z Narodowej Centrali Antynarkotykowej w Pradze (Národní Protidrogová Centrála SKPV PČR), wprowadzając słuchaczy w zagadnienie „Filozofii zapobiegania przestępczości narkotykowej w Polsce i w Czechach”.

Dyskusję panelową na temat zapobiegania i zwalczania przestępczości narkotykowej pod hasłem „Marihuana – wspólny problem” – poprowadziła Pani Mirosława Olszewska – Pełnomocnik Zarządu Województwa Opolskiego ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Seminarium wzbogacił spektakl edukacyjno-profilaktyczny dotyczący problemu narkomanii w wykonaniu młodzieży.

Uczestnicy seminarium brali również udział w warsztatach o tematyce m.in. takiej jak:

• „Kontakt z osobą uzależnioną”

• „Dialog motywacyjny w programach profilaktycznych”

• „Zwalczanie przestępczości narkotykowej – wymiana doświadczeń polskich i czeskich policjantów”

• „Kontakt z osobą małoletnią eksperymentującą z używkami”

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte