Zuzanna Kurtyka pozywa Niesiołowskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Zuzanna Kurtyka, wdowa po śp. Janusz Kurtyce składa do sądu pozew przeciwko Stefanowi Niesiołowskiemu za jego słowa na temat ekshumacji m.in. tragicznie zmarłego prezesa IPN. O sprawie informuje „Rzeczpospolita”.

Niesiołowski w jednej z wypowiedzi stwierdził, że ekshumacja m.in. Janusza Kurtyki odbyła się na wniosek rodziny, że była „niepotrzebna” i, że w takim wypadku płacić za te czynności powinna rodzina zmarłego.

Zuzanna Kurtyka jeszcze dziś skieruje do sądu prywaty akt oskarżenia przeciwko posłowi PO. Zarzuca mu pomówienie. Pełnomocnik rodziny Kurtyki Monika Brzozowska z kancelarii PDB Legal, Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy zaznacza, że rodzina śp. prezesa IPN nie wnosiła o przeprowadzenie ekshumacji.

Taką decyzję podjęła sama prokuratura wojskowa z urzędu. Co więcej, Zuzanna Kurtyka w imieniu całej rodziny sprzeciwiła się kategorycznie ekshumacji. Badania prowadzone były więc nie na żądanie rodziny, ale bez zgody i wbrew jej woli

– mówi „Rz” mec. Brzozowska.

Zuzanna Kurtyka wskazuje, że Niesiołowski powinien wiedzieć, że ekshumacja jej męża jest przeprowadzana zgodnie z decyzjami prokuratury. Przyznaje, że długo zastanawiała się, dlaczego poseł Niesiołowski mówi takie rzeczy publicznie.

Tego typu słowa odczuwamy jako podwójnie bolesne dla całej naszej rodziny

– dodaje Kurtyka.

Po złożeniu prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Niesiołowskiemu rodzina będzie wnioskowała o uchylenie mu immunitetu Niesiołowskiemu.

KL,Rp.pl/wpolityce.pl

 1. | ID: 20fbdaa2 | #1

  Ja, osobiście wstydzę się, że p.Niesiołowski jako poseł – m.in. mnie reprezentuje.!
  Jego wypowiedzi daleko odbiegają od języka, którym parlamentarzysta winien się posługiwać.
  Obrażanie Rodzin po ofiarach katastrofy TU154 jest żenujące.!!!!
  Pan Bóg jest nierychliwy – ale sprawiedliwy.
  Poczekajmy, sprawiedliwości musi się stać zadość!

Komentarze są zamknięte