Czemu służy ofensywa ludowców?

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Wczoraj lider ludowców Waldemar Pawlak zapowiedział rozmowy z opozycją. Jest zły, bo jego ustawy giną gdzieś w szafach Rady Ministrów. Dziś PSL przedstawił kolejne całkiem niezłe projekty. 

Pierwszy z nich zakłada zniesienie niezdrowej żywności ze szkół podstawowych. Jest konkretny – zakaz sprzedaży chipsów oraz słodyczy w tych placówkach, pomoże uchronić najmłodszych uczniów przed niezdrowym jedzeniem.

Drugi projekt ma umożliwić płacenie VAT-u przedsiębiorcom po zapłacie faktury, zamiast tuż po jej wystawieniu.

PSL już miesiąc temu prezentowało pierwsze projekty. Tzw. ofensywa ludowców ma na celu stopniowe puszczanie w eter informacji: jesteśmy, robimy coś i nie do końca utożsamiamy się z PO.

Pawlak często krytykuje Tuska oraz poczynania rządu. Nie trzeba nawet nikomu przypominać, że istnieje wielki spór na linii wicepremier-minister finansów.

Ludowcy czują, że wszystko jest możliwe. Chcą mieć możliwość poukładania się z każdą opcją polityczną. Taka sytuacja sprawia, że PiS może czuć się pewniej i wszystko jest możliwe podczas głosowań.

Jednocześnie Pawlak chce zawalczyć o swój elektorat, bo właśnie to jest najcenniejsza i najpewniejsza inwestycja. Dlatego wszystko jest możliwe na Wiejskiej …

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Eleonora
  | ID: 75d761a5 | #1

  „Ludowcy czują, że wszystko jest możliwe. Chcą mieć możliwość poukładania się z każdą opcją polityczną. Taka sytuacja sprawia, że PiS może czuć się pewniej i wszystko jest możliwe podczas głosowań.”

  taaa, tylko nad czym panowie posłowie będą się zastanawiać i nad czym głosować?!
  nad długością łańcucha dla psa?
  i na nieskarmianiu gęsi przeznaczonych na ubój?
  Jak było w poprzednim sejmie.
  Mówienie o zdrowej żywnosci dla dzieci na terenie szkoły, podczas gdy większośc z nich przychodzi głodna- uważam za niegodziwość i skandal!
  Nad czym się tutaj zastanawiać? panowie posłowie napredce usiłują się przegrupować tak, by zaszły ” wiekopomne” zmiany….
  a wszystko zostało po staremu.
  takie Nihil Novi w wykonaniu okrągłostołowych grabarzy Polski…

 2. | ID: 6f56213d | #2

  @P.Eleonora! Brawo Bis. !!! Trafne, ale czy skuteczne? ZSL jak i PSL to jedno.
  Na przestrzeni lat okupowali większość stanowisk na szczeblach zarówno powiatowych,samorzadowych, wojewódzkich, nic dobrego nie zafundowali społeczności , tylko, tylko dbali o swoje interesy i miłostki.
  A w sejmie tematami ustaw i głosowaniami nigdy nie było mowy o głodnych i
  nieprawidłowo odżywianych dzieciach ,o sklepikach zaopatrzonych w gumy,dzipsy, ale GMO wprowadzili tylnymi drzwiami.
  Utrata miejsc pracy przez Rodziców to tez zasługa PSL,która będąc koalicjantem w rządach,doprowadziła do oddania za darmo, naszego majątku narodowego,który nasi Rodzice a takze pokolenie 50+,60+ 70+ wypracowalo.
  Sporo Rodzin sie rozpadło z powodu wyjazdu na saksy a w kraju zostały eurosieroty!!
  Czy o tych dzieciach pomyśleli?
  Przeżarli . przepili, gro z nich to rozwodnicy , rozpustnicy czyli seks stawiali na pierwszym miejscu przed Rodziną, przed Bogiem, a wiekszość z nich widzimy na Jasnej Górze, jako praktykujących katolików – zdawac by się mogło ze to prawda..! …
  . To skandal i obłuda!…….
  Takie Nihil Novi, tak niestety trzeba podkreślić i zapamiętać – Grabarzy Polski!!!!!!
  Pytam:jeżeli poseł.polityk nie może sobie poradzic z własnymi namiętniosciami czytaj pupą to czy ma prawo decydowac o 40 milionowym Narodzie w tym o Dzieciach,gdzie trzeba stokroć większego rozumu niż w dowodzeniu Armiami??????

Komentarze są zamknięte