Minął dzień na sygnale: 3 październik, środa

Niezależna Gazeta Obywatelska

Zdzieszowice: Nietrzeźwa dróżniczka

Od chwili rozpoczęcia pracy do zdjęcia ze stanowiska służbowego w centrum Zdzieszowic zdążyła puścić 12 pociągów. Nietrzeźwa dróżniczka usłyszała zarzuty związane z niewłaściwym zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu pojazdów mechanicznych za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

28 września po 8 rano policjanci w Zdzieszowicach zostali zaalarmowani przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei o tym, że prawdopodobnie dróżniczka wykonująca swoje obowiązki zawodowe w centrum Zdzieszowic, na głównym przejeździe kolejowym, może znajdować się w stanie nietrzeźwym. Badanie alko-testem potwierdziło przypuszczenia zgłaszających. 43 letnia Anna S. dróżniczka mieszkanka Zdzieszowic miała w wydychanym powietrzu 0,75 promila alkoholu. Kobieta przez bezpośrednią przełożoną została zdjęta z miejsca wykonywanej pracy. Policjanci ustalili, że kobieta w takim stanie od chwili podjęcia czynności zawodowych zdążyła przez centrum Zdzieszowic przepuścić 12 pociągów. Policjanci z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach postawili podejrzanej zarzuty z artykułu 180 Kodeksu Karnego, który mówi o wykonywaniu czynności zawodowych w stanie nietrzeźwym, które bezpośrednio są związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu pojazdów mechanicznych. Podejrzana przyznała się do stawianych zarzutów, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Brzeg: Zrozumieć zachowania czworonoga

W ramach programu profilaktycznego „Zrozumieć zachowania czworonoga” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odwiedzili dzieci w szpitalu na oddziale neuropsychiatrycznym w Opolu. Podczas spotkania dzieci poznały sposoby komunikowania się z psem i sposoby szkolenia.

Tym razem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zostali zaproszeni wraz z psem do opolskiego szpitala na oddział neuropsychiatrii dziecięcej. 2 października br. w ramach programu profilaktycznego „Zrozumieć zachowania czworonoga” dzieci poznawały sposoby komunikowania się z psem i uczyły się czytać mowę ciała zwierzaka. Dowiedziały się jakie sygnały wysyłane przez czworonoga oznaczają, że jest zdenerwowany, a jakie że jest zadowolony. W trakcie zabawy zobaczyły jak uniknąć niebezpieczeństwa ze strony czworonoga, a także poznały techniki oraz sposoby szkolenia psa. Na koniec spotkania dzieci przekazały na ręce policjanta własnoręcznie zrobioną laurkę z podziękowaniami za odwiedziny.

 

Kędzierzyn-Koźle: narkotyki w samochodzie

Rutynowa policyjna kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 22 –latka. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W osobowym mitsubishi na holenderskich numerach rejestracyjnych policjanci znaleźli prawie 4 gramy amfetaminy.

W weekendową noc (z 28 na 29 września), kilka minut po północy na ulicy Kozielskiej w Kędzierzynie – Koźlu policjanci zatrzymali do kontroli osobowe mitsubishi na holenderskich numerach rejestracyjnych. W samochodzie siedziało 3 młodych mężczyzn. Autem kierował 32 –letni obywatel Holandii. Podczas sprawdzania dokumentów kierowcy i pasażerów, policjanci nabrali podejrzeń co do mężczyzny siedzącego na tylnym siedzeniu. 22-letni mieszkaniec Kędzierzyna – Koźla podczas rozmowy z policjantami bardzo nerwowo się zachowywał.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W kieszeni jego kurtki funkcjonariusze znaleźli woreczek z białym proszkiem. Funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić samochód. Pod tylnym siedzeniem znaleźli jeszcze cztery takie woreczki. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Policji.

To, że znaleziony proszek to amfetamina, potwierdziły badania, które policjanci wykonali w Komendzie. Narkotyk został zabezpieczony i zważony (prawie 4 gramy). Po przesłuchaniach okazało się, że amfetamina jest własnością 22 –letniego mężczyzny. Mieszkaniec Kędzierzyna – Koźla został zatrzymany w policyjnym areszcie. Pozostali, zostali zwolnieni. Zatrzymanemu może grozić do 3 lat więzienia.

Kluczbork: włamał się do 10 altan ogrodowych

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie, który włamał się do ponad 10 altan ogrodowych w Kluczborku. Straty spowodowane jego działalnością szacowane są na ponad 5 000 zł.

Wczoraj (2 październik) oficer dyżurny kluczborskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z altan ogrodowych w Kluczborku przy ul. Norwida zgłaszający zatrzymał sprawcę włamania. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji, który we wnętrzu altany zastał znanego policjantom mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Kluczborka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu ponad 10 zarzutów dotyczących włamań do altan ogrodowych oraz jednego zarzutu zniszczenia altany. 25-letni sprawca przyznał się do popełnionych przestępstw. Wstępną wartość strat poniesionych przez właścicieli, oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 5000 złotych.

Jak tłumaczył policjantom włamywał się do altan i szukał w nich przede wszystkim artykułów spożywczych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte