Nasz Patronat: „Dzień, który zmienił ich życie” – to tytuł najnowszej publikacji Agnieszki Zydroń

Niezależna Gazeta Obywatelska

Autorka w swojej najnowszej książce zebrała, w formie wywiadów, historie ofiar wypadków którym w jednej sekundzie zawalił się świat – zginęli najbliżsi, stracili zdrowie czy pozycję zawodową. Poruszające rozmowy pokazują jak nadzieja i wiara we własne siły wyciągają z najgorszych tragedii życiowych. Dzięki własnej sile i wsparciu bliskich ludzie Ci znaleźli motywacje i powody do walki o własne życie.

„Ile trzeba przeżyć, jak wiele zobaczyć, by historie bohaterów tej książki nie wycisnęły nam łez z oczu? Nie ma takiej miary. Pomimo dystansu wynikającego z moich własnych doświadczeń, nie umiem nie płakać z żalu, bezsilności, ze złości…Chcę krzyczeć „ludzie, opamiętajcie się!” – mówi Monika Kuszyńska, była wokalistka Varius Manx, ofiara wypadku drogowego. „Co zrobić, by ludzie wsiadający za kierownicę samochodu zrozumieli, że stają się odpowiedzialni za ludzkie życie? I wreszcie, jak sprawić by Polska stała się krajem bezpiecznych dróg, wolnym od koszmarnych statystyk? Marzę o kraju, w którym prawo będzie chroniło niewinnych obywateli, a społeczna świadomość nie będzie dawała przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu. Mam nadzieję, że książka ta trafi do ludzi, którzy nie tylko zrozumieją, że Polska potrzebuje zmian w prawie drogowym, ale też mają realny wpływ na te zmiany. Bo łzy wzruszenia to za mało, trzeba działać!” – dodaje Monika Kuszyńska

Autofederacja (AF), pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja zrzeszająca polskich kierowców, została partnerem merytorycznym książki Agnieszki Zydroń „Dzień który zmienił ich”. Propagowanie idei bezpieczeństwa na polskich drogach to wspólny cel organizacji i autorki publikacji.

„Potrzeba walki z pijanymi kierowcami oraz pragnienie bezwzględnego zwiększenia bezpieczeństwa i jakości podróżowania nas wszystkich zaowocowała moją współpracą z Autofederacją już ponad rok temu, gdy zostałam Ambasadorką Autofederacji” – mówi Agnieszka Zydroń. „Wspólnie z Autofederacją propagujemy ideę bezpieczeństwa na drodze między innymi przez spotkania prewencyjne w całej Polsce a teraz również poprzez książkę „Dzień, który zmienił ich  życie”. Wierzę, że wraz z Autofederacją zdziałamy wiele dobrego, a nasze działania przełożą się na większą świadomość kierowców w sprawie zagrożenia i efektów spowodowanych prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Razem będzie nam łatwiej walczyć o bezpieczeństwo na polskich drogach” – dodaje Zydroń.

Agnieszka Zydroń była jeszcze nastolatką gdy w ciągu zaledwie kilku sekund jej życie rozpadło się na drobne kawałki. W wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę, w którym uczestniczyła zginęły 4 osoby. Przeżyła. Z urazem głowy, pękniętym kręgosłupem i wstrząśnieniem mózgu. Wtedy zaczęła się walka o powrót do normalnego życia, przy wsparciu rodziny i przyjaciół. „Mimo wszystko czułam się zagubiona. Brakowało mi organizacji, która wsparłaby mnie w walce o powrót do zdrowia, pomogła dochodzić swoich praw” – mówi Agnieszka Zydroń. „Dlatego cieszę się, że w końcu jest w Polsce taka organizacja, która oferuje opiekę nad kierowcą. Autofederacja zapewnia nam cały pakiet ochrony i bezpieczeństwa – pomocowy, odszkodowawczy, prawny, medyczny i konsumencki, to daje duże poczucie bezpieczeństwa” – dodaje Zydroń.

Patronami medialnymi książki są: AutoCentrum.pl, Cozadzien.pl, Defensywnikierowcy.pl, Express Wieczorny, Gazeta Krakowska, Gazeta Siedlecka, KobietaiAuto.pl, NGOpole.pl, Pomerania.tv, Przystanekkultura.eu, Radio Kolor, TV Radom, TVP Kielce, TVP Szczecin, TVS Katowice, Tygodnik Sztafeta. Patronem została również Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Informacje o Autofederacji:

Autofederacja (AF), pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja, powstała by zrzeszyć wszystkich polskich kierowców, bez względu na rodzaj pojazdu, który użytkują, staż za kierownicą czy kategorię prawa jazdy. Misją AF jest poprawa komfortu użytkowników polskich dróg i indywidualne podejście do każdego kierowcy. Autofederacja ma na celu zapewnienie dostępu do wszechstronnej wiedzy o rynku motoryzacyjnym, krzewienie kultury na polskich drogach, wdrażanie sprawdzonych i zintegrowanych rozwiązań dla kierowców oraz wspieranie ich, kiedy tylko tego potrzebują. Do dyspozycji Członków AF pod numerem tel. 801 999 888 działa linia pomocowa i informacyjna. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź portal www.af.pl

 

Agnieszka Zydroń:

Autorka książek poradnikowych dla kobiet, felietonistka, autorka wielu artykułów do czasopism oraz miesięczników kobiecych, częsty gość oraz ekspert telewizyjny, Ambasadorka Autofederacji, Amazonek oraz Fundacji Obudźmy Nadzieje.

Oprac. Karolina Baran, TK

Komentarze są zamknięte