Rolnik Wnet – ruszyła inicjatywa Krzysztofa Skowrońskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Szanowni Państwo,

Właśnie ruszył internetowy „sklep”, w którym można zamawiać warzywa i owoce od rolników z Ponidzia. Zapraszamy na www.rolnikwnet.pl

Naszym największym hitem są oczywiście paczki. W ofercie znajdą Państwo paczkę DLA KAŻDEGO, paczkę RODZINNĄ i paczkę DLA SĄSIADA. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Paczki są pakowane w poręczne pudełka kartonowe, których wymiary znajdą Państwo w sklepie.

Zachęcamy również do zakupu paczek DLA SĄSIADA i podarowanie ich sąsiadom, bliskim i znajomym, którzy jeszcze nie słyszeli o tworzącym się systemie sprzedaży bezpośredniej. Niech zakosztują zdrowych, smacznych i tanich warzyw z Ponidzia. Kolejne zamówienia, które dotrą do Warszawy w połowie października, będzie można składać od 1 października.

Dziękujemy wszystkim, którzy wypełnili ankietę i pomogli rolnikom określić ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb. Ankietę w pełni wypełniło 340 osób, które poinformowało nas o potrzebach 1649 osób (811 dorosłych, 307 dzieci do 11 lat i 150 młodzieży). Żeby sprostać Państwa oczekiwaniom rolnicy muszą wynająć samochód o ładowności przynajmniej 12 ton.

Najwięcej potrzebują Państwo ziemniaków. Prawie 2 tony, a pewnie będzie więcej, bo kilkaset osób nie wypełniło ankiety. Natomiast zapotrzebowanie jest różne, dlatego postanowiliśmy nie włączać ziemniaków do składu paczki. Można je zamówić oddzielnie w workach po 5 i 15 kilogramów. W większych ilościach można zamówić również marchew, cebulę, buraki i jabłka.

Kolejny hit to jabłka. Już teraz jest potrzebne prawie 1200 kg. Jabłka można kupować w 15-kg skrzynkach i 5-kg workach. W każdym opakowaniu podobna ilość jabłek w oferowanych odmianach: Rubin, Gala, Konralt, Szara Reneta i smaczne jabłka o nieznanej nazwie pochodzące z dzikiego sadu.

Numer 3 to marchewka. Potrzebna prawie tona. Natomiast w rankingu sztuk króluje czosnek. Grubo ponad 1000 główek. Znajdą je Państwo w paczkach lub pod postacią ozdobnych warkoczy. Są droższe niż suma cen główek, z których są zrobione, ale to zawsze był produkt ekskluzywny, bo ozdobny i pracochłonny.

Mamy nadzieję, że większość z Państwa zdecyduje się na cykliczne zamówienia, a z czasem każdy będzie mógł sam decydować o zawartości swojej paczki. Gdy okaże się, że jest stała grupa kilkuset klientów, powołanie spółdzielni spożywców, która zajmie się profesjonalizacją działalności i poszerzaniem oferty o produkty dostępne w innych częściach kraju, stanie się bardzo prawdopodobne.

Uratujmy Rolników i Samych Siebie!

Z wyrazami szacunku,

Zespół Radia Wnet i Spółdzielczych MEDIÓW WNET

PS. A teraz zapraszamy na zakupy: http://www.rolnikwnet.pl

 1. | ID: 9025e3a1 | #1

  Bardzo dobry pomysł.
  W prawdzie, mamy sklepy internetowe,ale ten bedzie wyjątkowy!
  Polski Rolnik – zawsze produkował zdrową żywność.
  Sercem i duszą był , jest i będzie rzetelnym dostawcą.
  Jeżeli będziemy zdrowo jedli, to lekarze i aptekarze będą mieli „luzy” produkcyjne.
  skończą się kolejki do lekarzy, dzisiaj chorzy – jutro podejmą pracę i ‚dociągną’ do magicznej cyfry 67,którą zafundowali nam posłowie z prawa i lewa.

Komentarze są zamknięte