Becikowe nie dla wszystkich

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Sejm RP znowelizował dziś ustawę o świadczeniach rodzinnych. Od przyszłego roku becikowe w wysokości 1200 zł przysługiwać będzie jedynie rodzinom, których miesięczne dochody nie przekraczają 1922 zł na osobę. 

Rządowa nowela ustawy o świadczeniach rodzinnych przewiduje wprowadzenie kryterium dochodowego przy przyznawaniu becikowego – obecnie przysługuje ono matce, ojcu lub opiekunowi dziecka niezależnie od wysokości dochodów.

Od nowego roku każdy kto będzie starał się o becikowe będzie musiał złożyć oświadczenie lub zaświadczenie dokumentujące dochody.

Zmiana w przepisach dotyczących becikowego to realizacja postulatu z expose premiera Donalda Tuska. Premier RP zapowiadał, że świadczenie będzie przysługiwać rodzinom o rocznych dochodach, które są niższe niż 85 tys. zł. Rządowe Centrum Legislacji zwróciło jednak uwagę, że takie rozwiązanie może być sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości oraz sprawiedliwości społecznej; gdyż byłyby najbardziej korzystne dla rodzin wychowujących jedno dziecko. Nowy projekt zakłada więc, że becikowe będzie przysługiwać rodzinom, których dochód nie przekracza 1922 zł netto na osobę.

 

Źródło: deon.pl za: http://www.pch24.pl/becikowe-nie-dla-wszystkich,5862,i.html#ixzz26TIBlzsM

 1. | ID: 048aed85 | #1
 2. | ID: 1470da6c | #2

  Wspieranie Rodzin powinno być obligatoryjne.!
  Urlop wychowawczy powinien być płatny przez trzy lata, jak np.na Słowacji.
  Kobieta pracuje całą dobę,gdy ma małe dziecko,tego mężczyżni nie chcą wiedzieć ani widzieć.
  Kobiety są naprawdę zmęczone.
  Kto doświadczył trudu wychowania dzieci ten zrozumie o czym pisze.
  Dziwna jest POlityka obecnego rządu, gdzie przeważają mężczyżni.
  Czekam na kolejny cud p.Tuska czyli powrotu rozumu do głowy zarówno prawicy jak i lewicy Może wówczas poprawi się statystyka demograficzna, która drastycznie spadła.

Komentarze są zamknięte