Niedopełnienie obowiązków przez premiera Tuska

Niezależna Gazeta Obywatelska

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska zostanie złożone w prokuraturze – zapowiedział dzisiaj szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Chodzi o podejrzenie niedopełnienia obowiązków przez premiera w związku z wyjaśnianiem sprawy Amber Gold. PiS złożyło także ponownie wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie PiS odtworzyli fragment konferencji prasowej z 14 sierpnia, na której premier zapewniał, że odradzając synowi współpracę z prezesem Amber Gold Marcinem P., nie kierował się informacjami z tajnych źródeł na temat tej firmy. Donald Tusk powiedział wówczas, że nie „uzyskał ze strony służb państwowych żadnych informacji, których celem było ostrzeżenie jego syna”.

„Sugestia, że mogłem mieć tajne informacje i uprzedzałem syna, jest, delikatnie mówiąc, niemądra, a nawet nieprzyzwoita” – zaznaczył Tusk. „W czasie, o którym rozmawiamy, a więc późną wiosną, wczesnym latem, żadna z informacji, jakie otrzymywałem, nie wykraczała poza to, o czym media informowały dość szeroko” – mówił.

– To jest dowód na to, że – mówiąc oględnie – prezes Rady Ministrów oszczędnie gospodaruje prawdą. W związku z tym dzisiaj po raz drugi składamy wniosek o powołanie komisji śledczej – powiedział Błaszczak. Przypomniał, że wniosek w sprawie powołania komisji śledczej został głosami koalicji odrzucony na ostatnim posiedzeniu Sejmu.

– Ten wniosek uzupełniliśmy o punkt o treści: zbadanie, jakie informacje zawierała notatka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dnia 24 maja 2012 r. skierowana m.in. do prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i czy jego reakcja na te informacje była poważna i właściwa – powiedział Błaszczak.

Dodał też, że PiS przygotowuje zawiadomienie do prokuratora generalnego dotyczące artykułu 231 Kodeksu karnego, a więc „niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, jakim jest prezes Rady Ministrów”.

Za: Niezalezna.pl

Komentarze są zamknięte