Minął dzień na sygnale: 4 wrzesień, wtorek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Wołczyn (pow. kluczborski): uciekał przed policją z liściem konopi

W ręce kluczborskich policjantów wpadła 15-letnia mieszkanka Kluczborka i 16-letni mieszkaniec Wołczyna. Teraz oboje odpowiadać będą przed sądem rodzinnym i nieletnich za posiadanie konopi indyjskich. Wczoraj (3 września) tuż przed godziną 15:00 policjanci z Posterunku Policji w Wołczynie zauważyli na terenie ogródków działkowych młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po jego zatrzymaniu okazało się, co tak naprawdę było powodem jego ucieczki. Podczas czynności prowadzonych z 17-latkiem policjanci znaleźli przy nim szklaną lufkę oraz świeżo zerwany liść konopi indyjskich. Zabezpieczona roślina została zbadana i okazało się, że to marihuana. Tego samego dnia, godzinę później kluczborscy policjanci zatrzymali też 15-letnią dziewczynę, która w doniczce uprawiała roślinę konopi. Jak tłumaczyła policjantom nie wiedziała, że jest to roślina konopi. Na początku wakacji otrzymała od swojego kolegi kilka ziarenek, które posadziła w doniczce i trzymała przy oknie w piwnicy. Zarówno 15-latka jak i 16-latek odpowiadać będą za posiadanie konopi indyjskich przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Opole: usłyszeli 30 zarzutów o kradzież rowerów

30 zarzutów kradzieży rowerów, zarzuty paserstwa oraz zarzut posiadania narkotyków usłyszały osoby zatrzymane w minionym tygodniu przez policjantów z Opola. Zarzuty przedstawiano 5 osobom. Za takie czyny grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, zanotowali w ostatnim czasie wzrost zgłoszeń kradzieży rowerów. Do zdarzeń dochodziło głównie w dzień. Rowery kradziono z klatek schodowych oraz w rejonach sklepów. Kradzione rowery często były słabo zabezpieczone lub nie posiadały zabezpieczeń w ogóle. Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu prowadząc te sprawy zebrali materiał, który pozwolił na zatrzymanie w ubiegłym tygodniu 24-letniego mieszkańca Opola podejrzewanego o związek z częścią tych kradzieży. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili 3 skradzione rowery w tym 1 ze zdarzenia mającego miejsce godzinę przed zatrzymaniem. Tego samego dnia prowadzący sprawę policjanci ustalili i zatrzymali także 21-latkę z Opola podejrzewaną o udział w kradzieżach. W związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi kradzieży rowerów zatrzymano także nastolatka, któremu zarzuca się działanie niezależnie od osób wymienionych wyżej. Jest to 16-latek z Opola. Został on zatrzymany dzień po poprzedniej realizacji. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 24-latkowi 15 zarzutów kradzieży rowerów, w tym 4 kradzieży wspólnie z zatrzymaną 21-latką. Również 15 zarzutów kradzieży rowerów usłyszał zatrzymany 16-latek, który już wcześniej był zatrzymywany przez policjantów w związku z kradzieżami rowerów. Pracując nad sprawą policjanci zatrzymali także dwie osoby podejrzewane o paserstwo. Obie osoby zostały zatrzymane pod koniec minionego tygodnia. Jak wynika z ustaleń policjantów działały one niezależnie od siebie. Policjanci odzyskali część skradzionych rowerów. Zatrzymani to 25-latka oraz 26-latek z Opola. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez kobietę policjanci ujawnili niewielką ilość amfetaminy. Odzyskali też 3 rowery pochodzące z kradzieży. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę również odzyskano skradzione rowery. Obydwoje usłyszeli zarzut paserstwa, a kobieta dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. Dorosłym podejrzanym grozą ary do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latek odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.

NAMYSŁÓW: STRZELAŁ Z WIATRÓWKI DO NASTOLATKA

Namysłowscy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Namysłowa, który jest podejrzany o to, że w minioną niedzielę dwukrotnie oddał strzał z wiatrówki do 16- latka. W związku z tym zdarzeniem podejrzany usłyszał już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia nastolatka.

W minioną niedzielę, o godzinie 18:30, w rejon ulicy Sikorskiego w Namysłowie dyżurny skierował patrol Policji. Według wstępnych informacji młody mężczyzna w trakcie zabawy wiatrówką miał postrzelić dwukrotnie 16-latka. Do zdarzenia doszło na terenie Wyspy, gdzie zgłaszający zauważył jak znany mu z widzenia młody mieszkaniec Namysłowa w trakcie zabawy wiatrówką, która polegała na strzelaniu do ustawionych butelek z nieznanych przyczyn nagle dwukrotnie oddał strzał w jego kierunku raniąc go przy tym w ręce. Kiedy chłopiec zaczął dzwonić na policję mężczyzna oddalił się.

Policjanci w wyniku natychmiast podjętych czynności poszukiwawczych dotarli do wskazanego przez nastolatka 26-letniego mieszkańca Namysłowa. Podejrzewany w wiązku z tym zdarzeniem, jeszcze tego samego dnia, trafił do policyjnych aresztów, gdzie wobec zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzut zagrażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Kluczbork: Odpowie za wybicie szyb

19-letni mieszkaniec Kluczborka odpowie za wybicie szyb wystawowych w mieście. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w kilka minut po zdarzeniu. Grozi mu do 5 lat więzienia. Do zdarzenia doszło wczoraj (03.09.2012r.) o godzinie 18:30 w Kluczborku przy ul. Ossowskiego. Dyżurny kluczborskiej policji został telefonicznie powiadomiony o młodym mężczyźnie, który wybił wystawowe szyby. Młody człowiek miał być ubrany w białą koszulkę i niebieskie spodenki. Policjanci udali się na miejsce zdarzenia. Tam w trakcie wykonywania czynności służbowych, kilka metrów dalej, funkcjonariusze zauważyli młodego człowieka, który wybił kolejną szybę w jednym ze sklepów i kopnął kosz na śmieci. Mężczyzna gdy tylko zauważył policjantów zaczął uciekać. Kilka minut później 19-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. 19-letni mieszkaniec Kluczborka musi liczyć się teraz z zarzutem zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte