Kolejny sukces TVP (i PZPN). Mecz z Czarnogórą w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii wyłącznie w systemie pay-per-view. Drobiazg, za 20 zł

Redaktor Obywatelski2

Piątkowy mecz polskich piłkarzy w eliminacjach mistrzostw świata 2014 z Czarnogórą w Podgoricy kibice obejrzą tylko w płatnym systemie pay-per-view – poinformował PAP Andrzej Placzyński, szef posiadającej prawa do transmisji firmy Sportfive.

Według Placzyńskiego nadal możliwe jest pokazanie w otwartym kanale kolejnych spotkań eliminacyjnych, w tym w przyszły wtorek we Wrocławiu z Mołdawią.

TVP poprosiła o czas do namysłu w kolejnej fazie negocjacji w sprawie transmisji z kolejnych meczów drużyny narodowej. Mają przedstawić nową propozycję do godziny 20.00 we wtorek. Myślę, że w środowe przedpołudnie będę mógł powiedzieć na ten temat coś więcej

– dodał Placzyński.

Już w sobotę w przesłanym PAP oświadczeniu w sprawie negocjacji zakupu praw telewizyjnych do meczów reprezentacji w latach 2012-2014 TVP podkreśliła, że nie jest w stanie sprostać finansowym oczekiwaniom Sportfive. Negocjacje jednak nadal trwały, ale nie zakończyły się sukcesem.

W systemie pay-per-view widzowie mogą oglądać program po zapłaceniu określonej sumy. Możliwości takie oferują platformy cyfrowe. Do tej pory w Polsce na tej zasadzie pokazywane były walki bokserskie.

Jak poinformowała interia.pl transmisję przeprowadzi trzech nadawców w systemie pay-per-view, czyli płać za to co chcesz oglądać – Polsat, Cyfra+  i UPC. Każdy z nich zaprezentuje mecz Polaków. Cena zostanie prawdopodobnie ustalona na poziomie 20 zł.

W tej sytuacji poszkodowani będą odbiorcy telewizji naziemnej, którzy nie mają możliwości skorzystania z opcji pay-per-view.

Firma Sportfive podpisała w 2009 roku umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, w myśl której związek przekazał jej na dziesięć lat wszelkie prawa marketingowe i telewizyjne do meczów reprezentacji kraju.

za: wpolityce.pl, interia.pl

oprac: ŁŻ

  1. ellly
    | ID: ba7ba083 | #1

    Tu chyba nie chodzi o drużynę narodową ????? Bo jaki to mecz narodowej reprezentacji jeśli gro Polaków nie posiadających kasy nie może oglądać jej występów !!! To jest reprezentacja dla wybranych Polaków !!!!!!!!!!!!!!!!!!! wstyd !!!!
    Wstyd ,że nie zakupiono transmisji z walki paraolimpijczyków, przecież oni tam walczą ze swoimi słabościami o medale dla Polski, dla nas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. | ID: a8225bea | #2

    @P.ellly! Zgadzam się ! Kibice .Polacy,niestety nie mają możliwości cieszenia się z wyników sportowych naszych paraolimpijczyków,bo transmisji nie zakupiono! I to się będzie powtarzać,bo POdranie nie liczą się z Narodem w każdej dziedzinie. Ale zawodnikom z całego serca życzę medali!

Komentarze są zamknięte