Minął dzień na sygnale: 31 sierpnia, piątek

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Kluczbork: Chciał skoczyć z wiaduktu

Skuteczna interwencja kluczborskich policjantów uratowała 25-letniego mieszkańca Kluczborka. Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego.

Wczoraj o godzinie 22:32 oficer dyżurny kluczborskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na barierkach wiaduktu kolejowego w Kluczborku przy ul. Wołczyńskiej stoi młody człowiek i najprawdopodobniej chce z niego skoczyć. Na miejsce natychmiast udali się kluczborscy policjanci, którzy na barierce zauważyli mężczyznę. Młody człowiek był zdenerwowany, nie pozwalał policjantom do siebie podejść. Groził, że skoczy, jeśli to zrobią. Swoje zachowanie tłumaczył, problemami rodzinnymi. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku natychmiast na miejsce skierował również Pogotowie Ratunkowe. Podczas rozmowy z 25 – latkiem jeden z funkcjonariuszy zbliżył się do niego. Wykorzystując moment nieuwagi chwycił go za rękę i ściągnął z wiaduktu. Mężczyzna z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia oraz stan nietrzeźwości (1, 2 promila) został po badaniu lekarskim umieszczony w pomieszczeniach kluczborskiej Policji. Szybka i zdecydowana interwencja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

Obaj policjanci na co dzień pracują w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Sierż. sztab. Kazimierz Kunyk w Policji służy od 7 lat, a st. post. Krzysztof Trefoń od roku.

Brzeg: odpowie za kradzież 1.80 zł.

Do 12 – lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o rozbój. 39 – latek zaatakował mężczyznę, uderzył go kilkukrotnie w twarz i ukradł mu portfel, a wraz z nim 1,80 gr. Został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

29 sierpnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu otrzymał zgłoszenie o rozboju. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji. W trakcie dojazdu policjanci zauważyli oddalającego się mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który otrzymali od dyżurnego. W wyniku pościgu zatrzymali 39 – latka i przewieźli go do komendy.

Jak ustalili policjanci Dariusz B. używając przemocy, doprowadził do stanu bezbronności swoją ofiarę, a następnie zabrał portfel z pieniędzmi i dokumentami. Jak się okazało w portfelu było 1,80 złotych. W chwili zatrzymania 39 – latek był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu.

Na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Brzegu wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za rozbój kodeks karny przywiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Oprac. TG

  1. | ID: 4086c1ec | #1

    Jest takie powiedzenie – Z wódki rozum krótki! Ale w Polsce wódkę można kupić całą dobę, mało tego jest łatwo dostępna i na nic się zdają przepisy o „wychowaniu w trzeżwości” !Komu one służą? to kolejny bubel.prawny.Nawiązując do afery z udziałem „Michałka,”?? jakże tutaj szybko organa zadziałały?? radość dusze ściska!!

Komentarze są zamknięte