Krótko: Apel do Radnych Miasta Opola

Redaktor Obywatelski2

Wrzesień zbliża się w dość zawrotnym tempie. Czas by radni wyznający konserwatywne poglądy w opolskiej radzie wzięli się do pracy. Pamiętajcie o tym i przygotujcie się najlepiej jak tylko potraficie do tego okresu. Bowiem pokładana jest w was nadzieja, którą otrzymaliście od wyborców.

Musicie więcej razy mówić-sprawdzam- w kwestii działa i decyzji podejmowanych przez Prezydenta Zembaczyńskiego. Nie można dopuszczać do sytuacji w której każdy z radnych opozycyjnych głosuje inaczej, mając inne zdanie na temat choćby wykonania budżetu przez miejskie władze.

Musicie być bardziej aktywni i pomysłowi, organizować więcej konferencji prasowych, na których przedstawicie dobre rozwiązania problemów i nowe koncepcje dla naszego miasta. To ważne! Gdy znikacie z gazet i ekranów telewizorów, przestajecie istnieć. Nie bądźcie niczym posłowie PO-maszynkami do głosowania- bez wiary, pomysłu i nadziei na inne jutro. Może się wydawać, że radny miejski to zbyt mało, ile on może zdziałać- nieprawda! Każdy radny jeśli tylko chce, może doprowadzać do zmian o których marzy. Potrzeba do tego tylko wytrwałości.

Pamiętajcie o tradycji. Zgłaszajcie projekty nowych miejsc kulturalnych, nowych miejsc pamięci narodowej, pamięci o historii Opola. Walczcie o tablicę Braci Kowalczyków. W temacie historii i pamięci jest tak wiele do zrobienie, że musicie zawsze brać to pod uwagę.

Reprezentujcie prawicę- dlaczego milczycie w temacie sióstr zakonnych, które chcę sprzedać uczciwie ziemię którą otrzymały w ramach rekompensaty, podczas gdy miasto chce zmusić siostry do sprzedaży po zaniżonej kwocie? Wasz głos jest potrzebny w takich dyskusjach.

Jest jeszcze wiele rzeczy o których wiecie i które widzicie. Proszę, zacznijcie realizować wszystkie po kolei. Bądźcie aktywni i widoczni. Prawica tego właśnie od was oczekuje.

autor: Łukasz Żygadło 

 1. | ID: a69533ef | #1

  Dobry tekst.! Trzeba obudzić posłów, radnych bo tkwią w letargu. a problemy,którymi obiecali się zająć, gdy starali się o mandaty, odłożyli ad acta i dobrze im z tym.!
  Mandat – to nie kwestia teorii,dziwactw, to jest ciężka praca,której się wyrażnie boją.!
  Mam wrażenie, że Żyją w „uścisku”płci.

 2. K
  | ID: cf3d7113 | #2

  Mam nadziej że w następnej kadencji radny z przypadku – Całus nie będzie już radnym. Całe województwo wie co zrobił ! ! !

Komentarze są zamknięte