PiS szykuje jesienną ofensywę. Macierewicz zostanie zepchnięty na drugi plan?

Redaktor Obywatelski1

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało jesienną ofensywę – informuje dziennik „Rzeczpospolita”. Partia chce przestać kojarzyć się tylko z katastrofą smoleńską. 

„Ostatnio głośno było o nas, głównie w kontekście wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej”- tłumaczy jeden z polityków partii. Dodaje, również, że zespół Antoniego Macierewicza wykonał świetną pracę, jednak należy zaistnieć w innych dziedzinach.

Wyjaśnienie przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem pozostaje jednak bardzo ważnym elementem działania partii. Jak donosi „Rzeczpospolita”, Macierewicz będzie nadal badał przyczyny katastrofy tupolewa.

Partia zamierza również powołać zespół broniący demokracji i suwerenności. Zdaniem PiS demokracja, wolność mediów oraz suwerenność kraju pod rządami PO, są mocno zagrożone.

Komentarz NGO – Prawo i Sprawiedliwość kolejny raz zapowiada ofensywę. Rok w rok słyszymy o ofensywach jesiennych, pojawiają się również wiosenne, dobrze, że letnich jeszcze nikt nie planował. Jednak bardzo dobrze, że partia otwiera się na kolejne tematy. Polityka tego potrzebuje, bowiem debata, w której nikt nie potrafi sprawnie punktować posunięć rządowych, jest skazana na trwanie w oparach TVN24 itd. Jarosław Kaczyński musi zdobyć większe zaufanie społeczne, aby mógł myśleć o ewentualnej prezydenturze. Takie zaufanie zdobędzie jedynie trafnymi argumentami i dobrą diagnozą polskiej rzeczywistości.

oprac: ŁŻ

  1. | ID: 615d439a | #1
Komentarze są zamknięte