Marcin Ociepa chce stworzyć „Salon Miasta Opola”

Redaktor Obywatelski2

Marcin Ociepa zapowiada złożenie interpelacji, która zawiera pomysł stworzenia „Salonu Miasta Opola”. „Centrum miasta powinno być pełne zieleni, kawiarnianych ogródków i deptaków”- komentuje Ociepa. 

Pomysł polega na zamknięciu ruchu samochodowego na ulicy Osmańczyka, która już po części jest zamknięta. Dzięki temu na całej ulicy będą mogły powstać kawiarniane ogródki. W dalszym planie jest ograniczenie ruchu ulicy Koraszewskiego i części ulicy Książąt Opolskich, aby takie lokale jak ” Pożegnanie z Afryką” miały szanse wystawić swój ogródek.

W rozmowie z NGO Marcin Ociepa przekonuje, że cała sprawa dopiero się rozpoczyna – „będziemy rozmawiać z Panem Prezydentem o tym pomyśle”. Dodaje również, że takie rozwiązanie jest wprowadzone w większości miast Polski oraz Europy.

oprac: ŁŻ

  1. Anonim
    | ID: 5b75a81e | #1

    Nie bez kozery (Kozery Bartłomieja też – nb donosiciela SB na z czterdziestoletnim stażem) pada nazwa lokalu „Pożegnanie z Afryką”, z którym za pośrednictwem Romama Kirsteina środowisko, z ktorego wywodzi sie Ociepa skumlowane jest z właścicielem lokalu. Co do Kozery (tego donosiciela, ma się rozumieć) onegdaj przy nadawaniu tytułu Zasłużonego Obywatela Miasta Opola

  2. Anonim
    | ID: 5b75a81e | #2

    w dniu 11 listopada 2007 roku, nie przeszkadzało Ociepie wygłaszającemu laudację, by Kozera, były marksista i wlektor Komitetu Wojewódzkiego PZPR, a jak się wkrótce okazało, TW ps. „KAZIMIERZ” w Święto Niepodleglości wygłaszal referat w opolskim ratuszu. To razem wzięte wygląda na załatwianie koleżeńskich interesów pod szczytnymi hasłami rozwoju miasta.

Komentarze są zamknięte