„Zobaczyć Polskę” w Ełku

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO” odbędzie się w Ełku od 14 do 16 września pod hasłem „Zobaczyć Polskę!”. Inicjatorem jest Kongres Mediów Niezależnych.

Podczas Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy twórców niezależnych, obrazy niechciane przez prorządowe telewizje, zrealizowane przez ludzi, których władza próbuje cenzurować i wypchnąć na margines życia publicznego.

W Festiwalu Filmu Niezależnego „OKNO” – jak zapowiadają organizatorzy – mogą uczestniczyć wszyscy – profesjonaliści i amatorzy filmowi. –

To festiwal dla każdego, kto pasjonuje się kręceniem filmów o Polsce, o polskich problemach i wyzwaniach, kto chce ukazywać wiarę, odwagę i godność Polaków, kto chce dokumentować to, czym naprawdę żyją, o co się martwią i o co walczą – informuje Krzysztof Czabański, przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych.

Współorganizatorem jest Prezydent Miasta Ełk Tomasz Andrukiewicz. Honorowy patronat nad inicjatywą objął biskup ełcki Jerzy Mazur.

Zainteresowani udziałem w Festiwalu mogą się kontaktować z biurem organizacyjnym pod adresem mailowym: [email protected].

Oprac. TK, sdp.pl

 

  1. Irena
    | ID: 829c9b03 | #1

    Piękna inicjatywa! Młodzi Polacy – jesteście świetni, zdolni,pomysłowi,macie szeroki pogląd na świat……..Niech „OKNO”, będzie prawdziwym oknem na świat.!!! Gratuluję pomysłu!

Komentarze są zamknięte