Minął dzień na sygnale: 11 lipca, środa

Niezależna Gazeta Obywatelska

 Kędzierzyn-Koźle: Niszczyli mienie na dworcu PKP i zaparkowane samochody

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Funkcjonariusze podejrzewają ich o niszczenie mienia na terenie kędzierzyńskiego dworca PKP. Po raz kolejny w zatrzymaniu sprawców pomógł monitoring. Grozi im do 5 lat więzienia. Pierwsza informacja o niszczeniu mienia na terenie dworca PKP dotarła do policjantów 24 czerwca br. Wtedy dwaj młodzi mężczyźni uszkodzili automat z kawą oraz próbowali wybić szyby w drzwiach wejściowych i oknie kasowym. Policjanci po zabezpieczeniu nagrań z monitoringu rozpoczęli pracę nad identyfikacją wandali.

W tym czasie do funkcjonariuszy zaczęły docierać kolejne  informacje o niszczeniu mienia. Między innymi uszkodzeniach samochodów zaparkowanych przy ulicy Kościuszki w Kędzierzynie – Koźlu. Śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, że z uszkodzeniami samochodów mają związek mężczyźni zarejestrowani przez dworcowy monitoring.

W nocy z 6 na 7 lipca około godziny 2:00 policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie z terenu PKP. Sprawcy zostali zatrzymani po kilku minutach. W zatrzymaniu brali udział funkcjonariusze SOK. Dwóch z zatrzymanych to mieszkańcy Kędzierzyna – Koźla. Mają 21 i 26 lat. Trzeci to 26-letni mieszkaniec Zdzieszowic. Wszyscy byli kompletnie pijani mieli od 1,60 do 2,00 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Straty jakie spowodowali mogą wynieść nawet ponad 5 000 złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

 Kluczbork: Poszukiwany listem gończym ujęty

Do policyjnego aresztu trafił 31-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany w jednym z kluczborskich mieszkań. Teraz trafi do zakładu karnego.

Wczoraj tuż przed godz. 20:00 kluczborscy policjanci realizując ustalenia funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Praszce w jednym mieszkań przy ul. Reymonta w Kluczborku zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

31-letni mieszkaniec powiatu oleskiego poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim do odbycia 2 lat kary pozbawienia wolności. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu skąd przewieziony zostanie do zakładu karnego.

Nysa: rusza „Bezpieczna fala”

Policjanci z Nysy i Opola zapraszają do udziału w II edycji akcji „Bezpieczni na fali”. Impreza odbędzie się w piątek na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji. Tematem przewodnim przedsięwzięcia będzie bezpieczeństwo nad wodą.

W piątek, 13 lipca 2012 r., o 10.00, nad jeziorem nyskim, zorganizowana zostanie II edycja akcji „Bezpieczni na fali”. Tematem przewodnim imprezy będzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo nad wodą. Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu. Jednym z punktów programu będzie pokaz działań ratunkowych na wodzie, realizowany przez policjantów oraz ratowników WOPR. Ratownicy medyczni zaprezentują w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy, funkcjonariusze straży pożarnej zaprezentują sprzęt wykorzystywany podczas działań ratunkowych.

Zapraszamy do udziału w II edycji akcji „Bezpieczni na fali”.

 Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte