Minął dzień na sygnale NGO: 4 lipca, środa

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Głubczyce: usiłując ukraść samochód rozbili się o bramę

Usiłowali ukraść samochód, wyjeżdżając z posesji w Głubczycach rozbili się o betonowe ogrodzenie. Dwaj mężczyźni byli nietrzeźwi, w wydychanym powietrzu mieli ponad 3 promile alkoholu, zostali zatrzymani w bezpośrednim pościgu. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (3 lipca) dyżurny KPP w Głubczycach otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży mercedesa. Na miejsce natychmiast wysłano patrol Policji. Funkcjonariusze w okolicy zauważyli trzech uciekających mężczyzn. Dwóch z nich ujęli w bezpośrednim pościgu. Trzeci podejrzewany został zatrzymany dziś rano.Jak ustalili głubczyccy policjanci trójka mężczyzn na ul. Moniuszki w Głubczycach usiłowało ukraść dostawczego mercedesa. Kiedy wyjeżdżali z posesji nie zmieścili się w bramie i uderzyli w betonową ścianę. Podejrzewani porzucili samochód i zaczęli uciekać. Dwójka zatrzymanych w pościgu była nietrzeźwa. 31 i 30 – latek w wydychanym powietrzu mieli ponad 3 promile alkoholu. W wyniku podjętych działań dziś rano funkcjonariusze zatrzymali trzeciego mężczyznę (29 – latka) podejrzewanego w tej sprawie. Cała trójka została osadzona w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zatrzymani usłyszą zarzut usiłowania kradzieży pojazdu. Ponadto kierowca (prawdopodobnie 29 – latek) odpowie za jazdę bez uprawnień i w stanie nietrzeźwym oraz za uszkodzenie pojazdu i ogrodzenia. Za powyższe przestępstwa mieszkańcom Głubczyc grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani są dobrze znani Policji i byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Opolskie: liczenie strat po wczorajszych gradobiciach.

Wczoraj godzinach popołudniowych i wieczornych nad Opolszczyzną przeszła nawałnica z gradobiciem. Uszkodzonych zostało w sumie 16 dachów budynków mieszkalnych i 1 dach nad stolarnią w Szemrowicach. Najbardziej ucierpiały okolice Ozimka ( Grodziec 13 dachów, Chobie 3 dachy) i Olesna. Skutki tych zdarzeń usuwało łącznie około 100 strażaków i 25 wozów bojowych. W tej chwili jeszcze trwają prace zabezpieczające budynki przed zalaniem przez padający deszcz. Wstępnie straty w gminie Ozimek oszacowano na kwotę około 440 tys. zł.

Oprac. Tomasz Greniuch

  1. OGL
    | ID: f3d96e89 | #1

    Wstyd na całe województwo. Lepiej niech się nie przyznają że z Głubczyc są.

    Pewnie jacyś dresiarze przyćpani.

Komentarze są zamknięte