KPN-OP: Policja nielegalnie wpłynęła na proces wyborczy

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Biuro Prasowe KPN-OP informuje, że dziś zapadł wyrok uniewinniający w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy rejestracji list koalicyjnego komitetu wyborczego z udziałem Konfederacji w wyborach samorządowych 2010 r. w województwie opolskim.
Przypominamy, że w październiku 2010 r. do biura komitetu w Opolu wkroczyła policja zabezpieczając m.in. listy z poparciem mieszkańców oraz listy wyborcze wraz z oświadczeniami lustracyjnymi uniemożliwiając tym samym zarejestrowanie listy komitetu Polski Kierunek (liderzy: dr Kornel Morawiecki i Adam Słomka).

Liczne media – w tym TVP  i media regionalne – kierując się informacjami uzyskanymi zapewne od opolskiej policji – informowały o rzekomo nielegalnych działaniach przedstawicieli naszego środowiska, cyt „Komitet Wyborczy Polski Kierunek nielegalnie zbierał na Opolszczyźnie podpisy pod listami kandydatów na radnych. Biuro Wyborcze apeluje o zaprzestanie takich praktyk. Sprawą zajmuje się policja. (…) I może grozić za to 3 lata więzienia. Policja wcześniej miała, niepotwierdzone informacje o nieprawidłowościach przy zbieraniu podpisów na tych listach. (…) Policjanci będą się dalej tej sprawie przyglądać i działalności tego stowarzyszenia – powiedział nam nadkom. Maciej Milewski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.(…) Policja nie czeka na ustalenia sądu. Po naszej interwencji biuro przeszukano. (…)”.

Dzisiejszy uniewinniający wyrok opolskiego Sądu jasno wykazał, że od wielu lat zorganizowana grupa przestępcza o rodowodzie MSW PRL funkcjonująca w policji próbuje metodami białoruskimi poprzez medialne przecieki o rzekomych nielegalnych działaniach członków KPN-OP wpływać na publiczną ocenę naszego środowiska.

Jednocześnie informujemy, że Konfederacja podejmie zdecydowane działania na rzecz ukarania funkcjonariuszy publicznych winnych opolskiej prowokacji.

Za: Biuro Prasowe KPN-OP

PS.

Jutro (wtorek, 3 lipca br.) w Sądzie Okręgowym w Katowicach (ul. Andrzeja) o godz. 9:30 będzie miała miejsce kolejna rozprawa p-ko liderowi KPN-OP Adamowi Słomce o rzekome nieprawidłowości wyborcze w wyborach prezydenckich 2005 r.  Zainteresowanych zapraszamy !!!

 

  1. | ID: a53abe76 | #1

    Jak w Policji jest skonstruowane podporządkowanie policjantów – tych , niższej rangi!.Czy ich nikt nie kontroluje ? To jakieś absurdalne przepisy! Szkody, jakiej narobili policjanci nie sposób wycenić! Naród nie zawinił a musi cierpieć, !!!

  2. Anonim
    | ID: a1275e5a | #2

    Te całe wybory to wielkie G.Nie dopuszcza się ludzi którzy myślą ,a bezmózgowiem można manipulować.Pozdrawiam Panów Morawieckiego i Słomkę.Pamiętam wybory 1990 zbierałam podpisy na Warmii i Mazurach dla Kornela Morawieckiego było ich dużo i co się stało…Wątpię czy lud chciał Prezydenta bez wykształcenia wątpię

Komentarze są zamknięte