Zmiany w Muzeum Polskiej Piosenki: Małgorzata Klasicka zwolniona

Redaktor Obywatelski1

Po czterech latach sprawowania funkcji dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, odwołana została Małgorzata Klasicka. To efekt braku konkretnego działania oraz niezadowolenia z jej pracy.

Klasickiej, koleżance Romana Ciasnochy, Przewodniczącego Rady Miasta Opola zarzuca się brak koncepcji co do rozwoju muzeum oraz ciągłe obsunięcia co do terminu otwarcia wystawy stałej w muzeum. Niebawem zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko – informują władze miasta.

Przypomnijmy, pomysłodawcą utworzenia w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki jest Tomasz Kwiatek ówczesny przewodniczący Klubu Radnych „Stop Korupcji”, który po roku przygotowań 29 listopada 2007 r. uzyskał poparcie tego pomysłu ówczesnej Rady Miasta Opola. W koncepcji Kwiatka muzeum to miała poprowadzić osoba wybitnie znająca się na polskiej muzyce, rozpoznawalna w środowisku artystów  i wyłoniona w ogólnopolskim konkursie. Stało się inaczej, ale znów jest szansa na normalność i wyłonienie w konkursie odpowiedniej osoby co było postulatem Klubu Stop Korupcji.

 oprac: ŁŻ

  1. bak
    | ID: 21a98698 | #1

    o 4 lata za późno zwolnienie, tyle krzywd ile przez swoje nieumiejętne rządy zrobiła p. Klasicka nie da się długo w muzeum naprawić. Daj Boże by nowy dyrektor okazał się dynamiczny, z pasją i wizją

Komentarze są zamknięte