Subiektywny przegląd tygodnia: Kłosowski, radna Żebrowska, analityk radna Sekula i żenująca Paradowska

Redaktor Obywatelski1

Z Opola

Jak donosi dziennik NTO, a dokładnie wymyślił wszystko Arti Janowski, mamy przydomek dla radnej PO Bronisławy Żebrowskiej – radna przypadek. Bo przez przypadek dostała fuchę na miejskim stołku, przez przypadek też o tej robocie się dowiedziała. Arti jednak zapomina o jednym przypadku – radna przez przypadek też do rady się dostała.

Proszę drogich czytelników o uwagę, to wiadomość na jedynkę, jednak będzie na dwójce. Napisali o Pośle Kłosowskim w dzienniku Rzeczpospolita! Oczywiście Piotr Gursztyn naszego posła nie pochwalił, wręcz przeciwnie, bo postawił go na równi z Minister Szumilas. Nie wiem, czy to już obelga ale być na równi z tak słabą  „ministrą” jest trochę wstyd…

Rowery, które można wypożyczyć w różnych punktach naszego miasta, to naprawdę świetna sprawa. Korzysta z nich coraz więcej osób, raz nawet mieliśmy z małżonką problem, bo wszystkie były zajęte. Gratuluję realizacji i proszę o więcej stacji na terenie miasta!

Radna Małgorzata Sakula z SLD, wybitni znawczyni tematyki politycznej, stwierdziła, że PiS to już nie opozycja, bo radna a zarazem wiceprzewodnicząca Rady Miasta Violetta Porowska głosuje tak, aby nie stracić stołka. Myśli analitycznej radnej Sekule nie zabieram, bo rzeczywiście coś w tym jest, jednak należy zadać pytanie czy SLD to opozycja? Wydaje mi się, że gdyby Lucjusz Bilik został „wickiem” to też głosowałby pod Ryśka i jego załogę.

Sekula natomiast SLD uważa, za opozycje, bo zapowiada, że jej klub wstrzyma się od głosu w trakcie absolutorium dla Prezydenta Zembaczyńskiego. To się nazywa opozycja! Jak tłumaczy Małgosia SLD jest opozycją, ale do prezydenta nic nie ma, dlatego radni wstrzymają się od głosu. Pełną gębą polityczna myśl opozycyjna!

Z Kraju

Rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki poinformował o transferze z PiS do SP jednego posła. Oczywiście nazwiska nie podał. Już tak bez podawania nazwisk do Solidarnej miało przejść ponad pięćdziesiąt osób tuż po wyborach, a skończyło się na kilkunastu politykach. Czekamy na konkrety!

Antoni Macierewicz znów jest opluwany przez system, którego wady demaskuje polityk PiS. Tym razem śledczy chcą postawić politykowi zarzuty przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy i pomocnictwa w ujawnieniu tajemnicy w związku z raportem z weryfikacji WSI z 2007 r. I to jest praworządny kraj?

Jarosław Kaczyński zna tajną listę osób zagrożonych, a poznał ją od pewnej wpływowej osoby. Każdy doskonale wie, że tą osobą jest prof. Jadwiga Staniszkis, jednak tylko Janina Paradowska pochwaliła się wielkim odkryciem na swoim blogu. Oto mamy przykład wspaniałego dziennikarstwa.

„Żenująca Paradowska” to tak powinien nazywać się autorski program tej Pani. Słów „to było żenujące” Janina Paradowska używa tak często, że słuchając jej audycji odbiorca może zacząć zastanawiać się na jakim świecie żyje. „Żenujący kibice”, „żenujący politycy”, „żenujący film” – mówi żenująca Paradowska.

Ze Świata

Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył we wtorek na szczycie G20 w Meksyku, że on sam i kanclerz Niemiec Angela Merkel są świadomi, iż strefa euro musi znaleźć własne rozwiązania kryzysu zadłużenia, a nie szukać pomocy z zewnątrz. Piękne słowa socjalisty, ciekawe jak tego dokona…

Były prezydent Egiptu, 84-letni Hosni Mubarak miał we wtorek wieczorem udar mózgu. Około 23 wieczorem polskiego czasu została potwierdzona jego śmierć kliniczna. Egipska Agencja MENA podaje, że serce byłego prezydenta Egiptu przestało bić. W środę Mubarak miał już żyć i być w śpiączce. Jest sobota, piszę tekst i nadal nie wiem co z Mubarakiem. To się nazywa przepływ informacji!

Premier Rumunii Victor Ponta, oskarżony o plagiat przez brytyjskie czasopismo naukowe „Nature”, oświadczył, że nie zamierza zrezygnować z funkcji i oskarżył prezydenta o próbę wywołania skandalu. Jest jedynie gotów zrezygnować z tytułu doktora. Czyli jak w naszym kraju – zachowanie stołka bez zachowania honoru.

Antonis Samaras, przywódca konserwatywnej Nowej Demokracji, został w środę zaprzysiężony na premiera koalicyjnego rządu Grecji. W pierwszym przemówieniu nowy premier zapowiedział, że zrobi „wszystko, by wyprowadzić kraj z kryzysu”.

Rada Dyrektorów Wykonawczych Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju – jednej z agencji płatniczych Banku Światowego – zatwierdziła 750 mln euro pożyczki dla Polski. Pożyczka zostanie zawarta na warunkach korzystniejszych niż rynkowe. Czy to zaczyna już przypominać okres Gierka, czy jeszcze nie?

Autor: Łukasz Żygadło

  1. Eagle
    | ID: 5d9cf374 | #1

    SLD to Komuniści a PO to POstkomuniści. Swój swego zawsze broni.

Komentarze są zamknięte