PiS: Prezydent Zembaczyński powinien ustąpić

Redaktor Obywatelski3

– Mamy sygnały od mieszkańców Opola, którzy domagają się odejścia prezydenta Zembaczyńskiego – mówił na konferencji prasowej były radny Opola Arkadiusz Szymański. Jak twierdzi Violetta Porowska, wiceprzewodnicząca rady miasta z PiS, wyrok jaki zapadł przed sądem w Bielsku-Białej, musi spowodować ustąpienie prezydenta nie tylko ze względu na żądania mieszkańców. – Takie sygnały do nas docierają – zapewnia.

– Wyrok został przedstawiony w sprawie dotyczącej zarządzania finansami, czyli tego parametru, który w zarządzaniu miastem jest jednym z najważniejszych – przekonuje radna PiS.

Jak twierdzi Porowska, nieumiejętność znalezienia się w sytuacji, gdzie w grę wchodzą pieniądze, Ryszard Zembaczyński udowodnił niejednokrotnie. Za przykład podaje wybór wykonawcy Opolskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Opozycja mówi o zbieraniu podpisów w razie nieustąpienia prezydenta Zembaczyńskiego ze stanowiska. – O wynik takiej akcji jestem spokojny – przekonuje Arkadiusz Szymański.

– Raczej jestem spokojny, jeśli chodzi o frekwencję a także o wynik, jeśli chodzi o poparcie pana prezydenta. Ale nie zależy nam na tym, bo nie wiemy, czy nie byłby  ktoś gorszy, ja już nie chcę wymieniać po nazwiskach – mówi Szymański.

– Wyrok jest wyrokiem i nie można patrzeć na niego przez palce, nawet jeśli jeszcze jest nieprawomocny – dodaje poseł PiS Sławomir Kłosowski. – Jestem bardzo zaniepokojony komentarzami mówiącymi o tym, że nic się nie stało. Przestrzegam konkretnie pana posła (Leszka – red.) Korzeniowskiego. To jest zachowanie, moim zdaniem, gorsze niż zachowanie ekipy Leszka P. – stwierdza Kłosowski.

PiS zapowiada, że nie będzie brało udziału w ewentualnych demonstracjach, które w razie nieustąpienia ze stanowiska Ryszarda Zembaczyńskiego mogą się pojawić.

– Po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość przekona się, że nie ma poparcia wśród Opolan – stwierdza poseł Leszek Korzeniowski. – Rozumiem opozycję, bo to dla nich takie „pięć minut”. Oni w tej chwili będą zachowywali się w sposób jak najbardziej podły. To jest możliwość ugrania jakichś punktów. Tylko pamiętajcie, Panowie, o tym, że te punkty mogą obrócić się w drugą stronę – komentuje szef Platformy Obywatelskiej w regionie.

za: www.radio.opole.pl

oprac: ŁŻ

 1. | ID: 9f9f996d | #1

  Dodam tylko, iż redakcja NGO nie popiera pomysłu Prawa i Sprawiedliwości. Nie byliśmy obecni na konferencji, dlatego wykorzystujemy materiał dzięki uprzejmości Radia Opole.
  Konferencja PiS to kolejny przykład braku pomysłu na politykę opozycyjną w Opolu. Komentarz w tej sprawie zamieścimy jutro.
  Łukasz Żygadło

 2. antidotum
  | ID: 7b2c9a82 | #2

  Ziarnisty i jego cieć to pozoranci i nieroby!!!
  Zawsze wozili się na czyiś pomysłach i ludzkim nieszczęściu.

 3. z Niemodlina
  | ID: 3d4b864e | #3

  PO 5 latach ,znamy już to „nic się nie stało” itd, proszę przypomnieć sobie jaka nagonka rozpoczęła się po zatrzymaniu posłanki PO Sawickiej oskarżonej o korupcje, przez kilka lat w bezczelny sposób obrażano funkcjonariuszy CBŚ i pana Mariusza Kamińskiego, by później posunąć się nawet do kłamstwa na masową skalę kiedy to w spotach wyborczych PO przedstawiano działania CBŚ jako zalążki tworzonego przez PiS państwa policyjnego, totalitarnego czy wręcz faszystowskiego.
  Kto teraz przeprosi pana Kaczyńskiego i PiS za takie POmówienia ????
  Znając obłudę i zakłamanie PO, to nawet gdyby Zembaczyński został skazany prawomocnym wyrokiem to nie zmieni to ich stanowiska.
  Wtedy będzie winny sąd, prokurator itd.

Komentarze są zamknięte