„Niepodległość i konstytucja” Stanisław Michalkiewicz w Opolu [wideo]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Wczoraj (14.05) w Auli Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Tematem spotkania zorganizowanego przez Wszechnicę Solidarności UO i Solidarną Polskę była „Niepodległość i konstytucja”. Około 120 osób przysłuchiwało się wykładowi znanego publicysty.

Michalkiewicz w bardzo ciekawy sposób nakreślił obecną sytuację w Polsce. Podkreślał zagrożenia suwerenności naszej Ojczyzny wynikające z członkostwa w Unii Europejskiej. Wskazywał na słabość państwa i nieudolność ekipy rządzącej, jako na główne elementy prowadzące do podrzędnej roli Polski na arenie międzynarodowej. Zdaniem Michalkiewicza rosnące w zastraszającym tempie zadłużenie może stać się przyczyną utraty suwerenności Polski. Jako dłużnik, który już wkrótce może być niewypłacalny, nasz kraj stanie się całkowicie zależny od państw silniejszych, a zależność ta może mieć bezpośrednie przełożenie na niepodległość naszej Ojczyzny.

Michalkiewicz przypomniał również, że Janusz Korwin-Mikke na początku lat 90. powiedział w Sejmie RP, że do Konstytucji powinien zostać wprowadzony zakaz zadłużania się przez państwo. Odpowiedziała mu wówczas salwa śmiechu. Dziś, w obliczu blisko bilionowego długu publicznego propozycja ta już chyba nikomu nie wydaje się taka śmieszna.

Na zakończenie spotkania Stanisław Michalkiewicz podpisywał książki swojego autorstwa.

Oprac. KP

Wideo: Maciej Wilk

Komentarze są zamknięte