50 pytań o aborcję: komórka a istota ludzka

Niezależna Gazeta Obywatelska

22. Czy to oznacza, że już jedna komórka jest istotą ludzką?

Tak. Doktor Keith Moore, embriolog, oświadcza zresztą: „Każdy z nas rozpoczął swe życie jako jedna jednokomórkowa zygota”.

Jak stwierdza podręcznik położnictwa, cytowany w poprzednim przypisie, dopiero co poczęte dziecko posiada kod genetyczny jemu tylko właściwy, który jest odmienny od komórek rozrodczych ojca i matki. Oczywiście, na planie biologicznym zygota bynajmniej nie jest bytem bezosobowym, ale jest nią lub nim w miniaturze, ponieważ jego komórka jest albo męska, albo żeńska. On lub ona jest nową istotą ludzką, jedyną i kompletną.

Jedyną, ponieważ nigdy przedtem nie istniała identyczna istota ludzka i nigdy też istnieć nie będzie. Jak twierdzi Landrum Shuttles, MD, oraz David Rorvik, „poczęcie daje życie i czyni to życie jedynym w swoim rodzaju”

Kompletną, ponieważ kod genetyczny (genotyp) zygoty zawiera informacje o wszystkich cechach charakterystycznych nowej istoty ludzkiej, takie jak wzrost, kolor oczu, włosów, skóry itp. „Genotyp – odziedziczone cechy charakterystyczne jedynej w swoim rodzaju istoty ludzkiej – jest ustalony już w trakcie procesu poczęcia – piszą Shuttles i Rorvik – i pozostanie taki przez całe życie nowej istoty ludzkiej”.

Za: „50 pytań i odpowiedzi o aborcji”, Rozdział II — Przerywanie ciąży: jego ofiara

Wydawca: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – PCh24.pl

Sprzeciwiasz się temu. Dołącz do uczestników Marszu dla Życia i Rodziny

Komentarze są zamknięte