1 maja Diecezjalne Święto Rodziny

Niezależna Gazeta Obywatelska

We wtorek 1 maja 2012 r., w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika i w pierwszą rocznicę beatyfikacji papieża bł. Jana Pawła II, po raz pierwszy będziemy obchodzili Diecezjalne Święto Rodziny.

Inicjując to dzieło Biskup Opolski Andrzej Czaja, zaprosił w tym roku wszystkie rodziny naszej diecezji do Jemielnicy, gdzie 1 maja o godz. 11.00 rozpocznie się wspólna modlitwa w intencji rodzin o moc wiary i wzajemną w nich miłość. Podczas uroczystej liturgii, dokona on aktu erygowania diecezjalnego Bractwa św. Józefa. W nawiązaniu do chlubnej przeszłości, zainicjuje w ten sposób nową formę stanowego duszpasterstwa mężczyzn i młodzieńców na miarę potrzeb rodziny i Kościoła na ziemi opolskiej. Pragnieniem Biskupa Opolskiego jest rozwój wspólnot bractwa w parafiach. Natomiast siedzibą główną i miejscem dorocznych spotkań członków, a także obrad kapituły bractwa ma być Jemielnica.

W przeddzień I Diecezjalnego Święta Rodziny w Jemielnicy spotka się także młodzież diecezji opolskiej, która weźmie udział w Wielkanocnym Czuwaniu ku czci św. Józefa.

Autor: Łukasz Woźniak, Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte