NGO Brzeg: Brzeżanie walczą do końca. Mieszkańcy Brzegu vs. GW – 1:1 [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska

Po oszczerczym i fałszywym donosie „Gazety Wyborczej” na temat rzekomych powiązań zespołu Irydion z tzw. „neofaszyzmem” dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury pan Sowa, faktyczny organizator „Dni Księstwa Brzeskiego”, po konsultacji z władzami miasta Brzeg, podjął decyzję o zakazie występu grupie muzycznej w trakcie organizowanego wydarzenia.

Tym samym włodarze powiatowego miasta ulegli perswazji „Gazety Wyborczej” cenzurując w myśl w/w medium jedno z najważniejszych lokalnych uroczystości. Przypomnijmy, że „Gazeta Wyborcza” piórem panny Izabeli Żbikowskiej vel „Żbik”, opierając się na zawsze anonimowych informatorach, a tym samym mocno nierzetelnych (co udowodnił nasz redakcyjny kolega Krzysztof Marcinkiewicz), oczerniła zespół Irydion doprowadzając do zaistniałej sytuacji.

Tymczasem prawdziwi brzeżanie, osoby fizyczne (w odróżnieniu od wyimaginowanych alter ego panny „Żbik” czyli „anonimowych informatorów”) z chwilą publikacji oszczerczego donosu na terenie miasta Brzeg organizują spontaniczne i oddolne protesty, na dowód czego publikujemy transparenty w obronie zespołu Irydion jakie zawisły na terenie całego miast. Jednocześnie informujemy, że publikowane zdjęcia to nie fotomontaż a wola zwykłych mieszkańców, o których w mocno specyficzny i kontrowersyjny sposób troszczą się redaktorzy „Gazety Wyborczej”.

Autor: Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte