Akcja internetowa na 85 urodziny premiera Mazowieckiego

Redaktor Obywatelski8

Dziś swoje 85 urodziny obchodzi były premier Tadeusz Mazowiecki. Z tej okazji zorganizowano akcję składania życzeń byłemu premierowi.

Akcję organizuje Fundacja Projekt: Polska – na stronie vivatmazowiecki.pl można składać życzenia pierwszemu niekomunistycznemu premierowi.

oprac: ŁŻ

 

 

 1. Blaga
  | ID: 3033a362 | #1

  Przykro, że powiela Pan Panie Łukaszu te balamutne bzdury i przyczynia sie w ten sposób do utrwalania jednego z największych mitów zakłamanej historii III RP. Mazowiecki, wbrew usilnym twierdzeniom beneficjentów Okrągłego Stołu, był, zgodnie z literą prawa, ostatnim premierem PRL, w którego rządzie kierownicze stanowiska w kluczowych resortach obejmowali komuniści. Nie byli to bynajmniej fachowcy od uzdrawiania gospodarki, a ludzie odpowiedzialni za liczne zbrodnie komunistyczne i wprowadzenie stanu wojennego. Mazowiecki nie tylko de jure był premierem komunistycznego rządu, ale również moralnie stanął po stronie utrwalaczy PRL-u sprzeciwiając się przerwaniu polityki „grubej kreski” i koncepcji budowania IV RP. Trudno zaprzeczyć odegraniu przez Mazowieckiego osobliwej roli w budowaniu ugodowego skrzydla polskiej opozycji, tak, jak trudno zaprzeczyć jego niesławnej roli w potępieniu biskupa Czesława Kaczmarka po pokazowym procesie stalinowskim. Konsekwentna postawa takich osób jak Mazowiecki doprowadziła do zwyrodniałej postaci systemu politycznego III RP, której skutki obserwujemy dziś na każdym odcinku polskiej rzeczywistości. Zdumiewajacy jest apel o składanie hołdu tak kontrowersyjnej postaci na łamach NGO. Zapewne zadba o nie Gazeta Wyborcza, która od lat wspiera reprezentowany przez Mazowieckiego i jego kolegów nurt polityczny.

 2. | ID: 46eaae4f | #2

  Drogi ” Blaga”. Historię polityki lat 90 znam doskonale, jednak to tylko życzenia, żaden hołd. Polityki Mazowieckiego nigdy nie popierałem, jednak w urodziny, można napisać życzenia. Historia i wiedza rozlicza wszystkich, jednak Mazowieckiemu do choćby Wałęsy daleko :)

 3. Eleonora
  | ID: dcce98bd | #3

  Panie Premierze-
  pamiętamy!!!

  „W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną.

  My zebrani w dniu 8 lutego 1953 r. członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny (wytłuszczenie – S. K.), którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali – za

  amerykańskie pieniądze – szpiegostwo i dywersję.
  Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne.

  Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu – dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej.”

 4. Blaga
  | ID: ea40e2c8 | #4

  Fałszem historycznym jest twierdzenie, że Mazowiecki był premierem pierwszego niekomunistycznego rządu. Kłamstwo to jest jednym z fundamentów mitu założycielskiego III RP, i zakłamania, na którym wspiera się piramida kłamstw związanych z powstaniem III RP.Zgodnie z prawdą był on ostatnim premierem PRL. Apelowanie o laurkę w kontekście choćby tej jednej fałszywej informacji wydaje się co najmniej niestosowne, nie mówiąc o innych „zasługach”. Trudno polemizować z „argumentacją” odwołujacą się do negatywnego przykladu Wałęsy, bo „opozycyjne ” sylwetki obu „mężów stanu” budzą poważne zastrzeżenia. Apel o jubileuszowe hołdy (tak niestety ta akcja wygląda) od narodu w kontekście przywołanych faktów jest podtrzymywaniem mitu męża stanu zasługujacego na powszechny szacunek narodu. To zbiorowy obłęd, a raczej polityczna hucpa konserwująca społeczną amnezję i fałszywe autorytety.

 5. Eleonora
  | ID: dcce98bd | #5

  A czego pan Blaga oczekiwał od ” młodych i wykształconych”?!
  niech pan Blaga porozmawia z młodymi ludźmi, to się Pan dowie jakim mamutem się ostał :)
  Propaganda robi swoje, niestety.

  Choć z drugiej strony, cóż się dziwć młodym?
  Skoro starzy i doświadczeni od lat corocznie uroczyście ” dziękują za odzyskanie wolności”
  Przy zardzewiałej bramie nieistniejącej już Stoczni Gdańskiej….
  Nawet na Mszyczkę z purpuratami poleci!
  Bo przecież:
  ” O takie Polske”…
  Pozdrawiam.

 6. Tomasz
  | ID: 8afc33c6 | #6

  Obyś szybko dołączył do Geremka. W piekle twoje miejsce

 7. Janusz Sanocki
  | ID: f30ca45c | #7

  Śmierć zdrajcom!
  Życzmy im jak najgorzej.

 8. Jarek
  | ID: 558af426 | #8

  Żydokomunista } 4 czerwca noc teczek pamiętamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte