Na sygnale: nowy cykl NGO

Niezależna Gazeta Obywatelska

Z nieukrywaną satysfakcją prezentujemy naszym czytelnikom nowy dział, „Minął dzień na sygnale” stanowiący informacyjne podsumowanie dnia w regionie, a tym samym przybliżający nasze medium do profesjonalnego dziennika.

Cykl ten stworzyliśmy w trosce o stałych czytelników NGO, którzy w poszukiwaniu informacji o wydarzeniach z regionu, nie będą już musieli opuszczać naszego portalu.

„Minął dzień na sygnale” to uporządkowane i zwięzłe podsumowanie dnia podane naszym czytelnikom w przejrzysty sposób.

Czytelnicy nasi otrzymywać będą zawsze sprawdzone, aktualne i rzetelne informacje pochodzące bezpośrednio od rzeczników prasowych opolskich służb mundurowym.

Mamy nadzieję, że nowy cykl przypadnie państwu do gustu, a co za tym idzie, na stałe zagości na łamach NGO.

Minął dzień na sygnale

NGO na tropie wypadków, zdarzeń, interwencji

17 kwiecień, środa

Nysa: groźny pożar mieszkania

O godzinie 0:47 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie zadysponował 3 zastępy straży do palącego się mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Batalionów Chłopskich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu pożarem objęty był pokój oraz na całej klatce schodowej przedostał się dym. Podano jeden prąd wody do wnętrza palącego się pokoju. Jednocześnie roty wchodziły do mieszkań i ewakuowały 5 osób w bezpieczne miejsce. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz z zespołu ratownictwa medycznego zadecydował o przewiezieniu osób przebywających w strefie zadymienia do szpitala celem profilaktycznego podania tlenu i wykonania badań na obecność tlenku węgla. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju, drzwi wewnętrzne, okna oraz strop. Straty oszacowano na 40 tys.zł. a uratowane mienie na 2 mln zł.

Rudziczka (powiat prudnicki): zadymiony garaż o krok od wybuchu

O godzinie 8:18 doszło do zadymienia w garażu pod budynkiem jednorodzinnym w miejscowości Rudziczka w powiecie prudnickim. Działania 3 zastępów straży polegały na wyłączeniu głównego zabezpieczenia prądu i wprowadzeniu jednej roty w aparatach ochrony dróg oddechowych przez wejście od podwórza na poziom piwnicy. Następnie od wewnątrz otwarto bramę garażową umożliwiając wprowadzenie drugiego prądu wody celem wyciągnięcia samochodu osobowego, w którym znajdowała się przenośna butla z gazem na propan-butan. W tym zdarzeniu straty oszacowane zostały na 5 tys.zł a uratowane mienie na 50 tys.zł.

Niemysłowice (powiat prudnicki): samochód dachował przed psem

O godzinie 8:30 na Drodze Krajowej 41 w miejscowości Niemysłowice w powiecie prudnickim, doszło do dachowania samochodu osobowego. Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował 2 zastępy straży. Zastano kierującego , który sam opuścił pojazd. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły zespół ratownictwa medycznego poszkodowanego przewiózł do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nagłe wtargnięcie psa na jezdnię. Straty wyniosły 5 tys.zł.

Opole: pożar pustostanu

O godzinie 16:05 zadysponowano 2 zastępy straży do palącego się opuszczonego budynku w Opolu, przy ulicy Krapkowickiej. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono teren działań, wstrzymano jeden pas ruchu na drodze i podano jeden prąd wody na palące się śmieci. Osób poszkodowanych nie zanotowano. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie przez osobę nieznaną.

Głubczyce: oszustwo przy sprzedaży ciągnika

Po dwumiesięcznym dochodzeniu prowadzonym przez Wydział Kryminalny KPP w Głubczycach ustalono i zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o oszustwo przy sprzedaży ciągnika. Mieszkaniec Głogowa przez Internet chciał sprzedać maszynę rolniczą. Pokrzywdzony stracił 10 tys. zł zaliczki nie otrzymując towaru. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Głubczyc przy współpracy z policjantami z Głogowa, 10 kwietnia tego roku, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwo. 35-letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany w miejscu jego zamieszkania.

Policjanci ustalili, że 35-latek w lutym br. poprzez ogłoszenie internetowe wystawił na sprzedaż ciągnik rolniczy marki John Deer. Ofertą zainteresował się mieszkaniec powiatu Głubczyckiego, który wpłacił zaliczkę 10.tys.zł. Zainteresowany kupnem mężczyzna towaru nie otrzymał zniknął także sprzedający.

Dzięki działaniom operacyjnym prowadzonym na terenie całego kraju policjanci z Głubczyc ustalili wystawcę oferty. Mężczyzna ten trafił do głubczyckiego aresztu 11 kwietnia. Sąd Rejonowy w Głubczycach wobec podejrzanego mężczyzny zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego 10 tys. zł. oraz dozór policyjny. Mężczyzna nie przyznaje się do oszustwa. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

Kluczbork: areszt za pozbawienie wolności

Kluczborscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o wtargnięcie do jednego z mieszkań na terenie gminy Wołczyn i pozbawienie wolności ojca i syna. Mężczyźni dręczyli swoją ofiarę bijąc i kopiąc ją po całym ciele. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kluczborku aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

12 kwietnia br., oficer dyżurny kluczborskiej policji został telefonicznie powiadomiony o pozbawieniu wolności dwóch mieszkańców gminy Wołczyn (66-letniego ojca i 22-letniego syna).

Sprawą natychmiast zajęli się kluczborscy funkcjonariusze. Jak wynikało z pierwszych ustaleń 11 kwietnia 2012 roku w godzinach popołudniowych do jednego z mieszkań na terenie gminy Wołczyn wtargnęło trzech mężczyzn, którzy pozbawili wolności 66-letniego ojca i jego 22-letniego syna. Sprawcy używali wobec pokrzywdzonych siły fizycznej bijąc i kopiąc ich po całym ciele.

Następnie przez prawie dobę przetrzymywali ich w jednej z piwnic domu na terenie gminy Wołczyn. Starszy z uwięzionych mężczyzn wykorzystał moment, w którym sprawcy wyszli z piwnicy, uciekł przez okno i poprosił przechodniów o pomoc w zawiadomieniu policji.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kluczborskiego w wieku 38,36 i 21 lat.

13 kwietnia podejrzani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Kluczborku zarzut pobicia i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Sąd Rejonowy w Kluczborku zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

,,Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeżeli pozbawienie wolności łączy się ze szczególnym udręczeniem, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 „

Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte