Oddzielne obchody II rocznicy Katastrofy Smoleńskiej to nie kaprys. To ból, złość i cierpienie

Redaktor Obywatelski6

Szczególnie, gdy prawicy zarzuca się niechęć do premiera, który przez dwa lata nie zrobił nic, aby rzetelnie zostało przeprowadzone śledztwo smoleńskie. Jak więc stanąć obok człowieka, który żywi wyraźną niechęć do zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Należy zrozumieć Jarosława Kaczyńskiego. Dla niego to nie koniec. Katastrofa ciągle trwa i trwać będzie długo, ponieważ walczący o prawdę, zawsze muszą pokonać ciężką drogę zanim dojdą do celu.

Tak jest również teraz. Rządzący nawet nie założyli innej tezy, niż błąd pilotów. Od początku śledztwo sprowadzane jest do parteru, aby poleciała jak najmniejsza liczba głów, osób odpowiedzialnych za zaniedbania przy organizacji lotu do Smoleńska.

Jak wspólnie przeżywać cierpienie, gdy tuż po katastrofie, tragicznie zmarły prezydent był obrażany, przez swoich wszystkich przeciwników? Jak stanąć obok Prezydenta Komorowskiego, czekającego w kwietniu aby przyjąć władzę, który w dniu katastrofy poczuł się nowym prezydentem.

Jak patrzeć na Ministra Grasia, który na lotnisku w Smoleńsku interesował się tylko doborem miejsc dla dziennikarzy, aby zdjęcia zrobione premierowi były dobrej jakości.

Wszystkie rzeczy który wydarzyły się dwa lata temu, dają moralne prawo, do własnych obchodów.

Opole również uczci pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Szkoda tylko, że obchody organizowane są tylko przez działaczy Solidarnej Polski. Czy opolski PiS zapomniał o swojej powinności, czy też na pokładzie nie pozostał nikt, komu szczerze zależy na pamięci o tak ważnej tragedii narodowej?

autor: Łukasz Żygadło

 1. znak zapytania
  | ID: fc84e55f | #2

  Żałosne. Ile płaci poseł autorowi artykułu za lizusostwo i stronniczość ???Gdzie podziała się dziennikarska etyka prawdy i bezstronności??? Czy choć jeden artykuł tego pana chwali inne ugrupowanie niż SP?

 2. J.W.
  | ID: fc84e55f | #3

  Trzeba było widzieć jak osamotnieni stali działacze uwielbionej przez pana SP…

 3. Eleonora
  | ID: 67dbf977 | #4

  Ależ panie Łukaszu!
  Na pokładzie znajdowały się osoby związane z również z SLD!
  Dlaczego nie wywali pan swojego oburzenia wobec posłów tejże partyjki??
  Nooo, tego się obawiałam:
  wzięcia się za karki obu ” bogojczyźnianych” posełków, który z nich jest milszy Bogu i ludziom…
  Ech, wy… po jednych pieniądzach jesteście!
  Na szczęście większość opolan należne honory oddała w domu lub/i w kościele na cichej i niemedialnej Mszy….
  I z tragedii farsę zrobicie, ot, co!
  żenada roku :)

 4. pkk
  | ID: f25f254e | #5

  Najbardziej zażenowała mnie sytuacja Tu znicze, tu krzyż, tu kwiaty, tu apel poległych a obok śpiewy Sto lat… Ech trochę choć wyczucia i zadumy. A już wychwalanie GP to wręcz dla mnie kryptoreklama, to tak jakbym przy sondzie ulicznej krzyczał kupuj chipsy marki…

 5. foxmann
  | ID: 1f681dae | #6

  Sekta Smoleńska w natarciu. Szanowny Panie Żygadło: Jeśli ma pan jakieś logiczne i rzetelne dowody, że śledztwo nie zostało przeprowadzone dobrze, niech pan je nam wszystkim opublikuje. To co wyprawia Jarosław Kaczyński obecnie uwłacza nie tylko zdrowemu rozsądkowi, ale także tworzy formację parareligijną, z kultem rzekomo zamordowanego prezydenta. Wymieniać można by długo

Komentarze są zamknięte