Kącik humorystyczny: Radio Opole a piosenka TSA

Autor Obywatelski4

Andrzej Nowak, założyciel TSA, wraz z zespołem Złe Psy przygotowuje się do premiery nowej płyty. Promuje ją piosenka o wielce ksenofobicznym, rasistowskim i zaściankowym tytule „Urodziłem się w Polsce”.

Radio Opole, na prośbę zespołu o emisję piosenki uznało, że jest ona niemedialna i szowinistyczna. Oczywiście sam lider zespołu jest zaskoczony podobnym stwierdzeniem. – „Ten utwór to wyraz mojego patriotyzmu. Patriotyzmu szczerego, który nie polega na wywyższaniu się i ubliżaniu innym, a docenianiu tego, co mamy” – mówi. Jego słowa nie przekonują szefostwa Radia, choć piosenka jest grana w wielu radiostacjach w całej Polsce.

 O całej sprawie szeroko rozpisuje się „Gazeta Wyborcza”. Artykuł na ten temat zaszczyciła swoją wypowiedzią także pani Marzanna Pogorzelska, nauczycielka w jednym z kędzierzyńsko-kozielskich liceów, laureatka wielu nagród za „szerzenie tolerancji”. Pani Pogorzelska, autorytet medialny wykreowany przez „Gazetę”, zasłynęła m.in. zdecydowanym działaniem przeciwko zeszłorocznemu spotkaniu z piosenkarzem Pawłem Kukizem w Opolu zorganizowanym przez środowiska patriotyczne. Teraz uderzyła w podobne tony, podając rzekome powody, dlaczego utwór Złych Psów jest jej zdaniem ksenofobiczny. -„Bycie dumnym z rzeczy, na które nie mamy wpływu, jak miejsce urodzenia, jest dla mnie niezrozumiałe, podobnie jak odgrażanie się, że „ale jeszcze my żyjemy, wszystkim wkoło pokażemy„” – powiedziała dla „Gazety”.

 Szokujące są jej słowa. Wieloletnia działaczka na rzecz tolerancji i poprawności politycznej sama okazuje się nie tolerować tego, że ktoś może kochać ojczysty kraj. Czyżby sławna „tolerancja” była tylko dla wybranych ? A może to pani Pogorzelska łamie swoje zasady ? Czekamy na kolejną nagrodę dla nauczycielki z Kędzierzyna-Koźla. Ale teraz już cicho, żebym to z kolei ja nie został oskarżony o nietolerancję.

Autor: Krzysztof Marcinkiewicz

 1. wicenigga
  | ID: 7fe88603 | #2

  Niewykluczone, że doczekamy ciekawych czasów, kiedy to większość wywoła powstanie. Przeciw szlezjerskiej mniejszości :)

 2. | ID: 6a9517c3 | #3

  Na powstanie przeciw szlezjerskiej mniejszości chętnie przyjadę. :)

 3. | ID: 6a9517c3 | #4

  -„Bycie dumnym z rzeczy, na które nie mamy wpływu, jak miejsce urodzenia, jest dla mnie niezrozumiałe, podobnie jak odgrażanie się, że „ale jeszcze my żyjemy, wszystkim wkoło pokażemy„” – powiedziała dla „Gazety”.

  A jakby pan Nowak mieszkał na Górnym Śląsku, był Niemcem i nagrał piosenkę pod tytułem: „Ich war in Oberschlesien geboren” to by to samo Radio pewnie piało z zachwytu. Nie mówiąc o Gazecie Wyborczej. Normalnie byłby przebój roku, stulecia.

  To jest śmieszne. Co tu jest kontrowersyjnego? Piekny patriotyczny utwór. Widzicie już do czego chcą doprowadzić pewne antypolskie środowiska? Żebyśmy się wstydzili i nie przyznawali, do polskości. Proponuje olać łoburzonych.

  Panie Nowak- tak trzymać!

Komentarze są zamknięte