Bronisław Wildstein gościł w Opolu!

Niezależna Gazeta Obywatelska4

W piątek, 30 marca w Opolu gościł znany pisarz i publicysta, redaktor Bronisław Wildstein. Do stolicy polskiej piosenki przyjechał na zaproszenie Posła Patryka Jakiego i Solidarnej Polski. Organizatorem spotkania była również Wszechnica Solidarności działająca przy Uniwersytecie Opolskim.

Bronisław Wildstein przyjechał do Opola głównie w celu promocji swojej ostatniej powieści pt. Czas niedokonany. Z mieszkańcami Opolszczyzny spotkał się w Auli Starej w Budynku Głównym UO, gdzie zebrało się prawie 250 osób. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia twórczości Bronisława Wildsteina, by później sam gość streścił o czym jest jego ostatnie dzieło. Odczytał fragment reklamowanej książki, w której zapisane są pamiętniki młodego czekisty opisujące czasy XX wieku.

Po odczytaniu fragmentu książki, przyszedł czas na zadawanie pytań. Głównie dotyczyły one treści zawartych w książce, dopiero pod koniec dyskusji pytano o kwestie stricte polityczne i zdanie Wildsteina na konkretne tematy. Zapytany m.in. dlaczego preferuje konserwatyzm od liberalizmu odpowiedział: Kiedyś sam byłem liberałem, ale z wiekiem się mądrzeje.

Wildstein wspomniał także i krótko nakreślił swoją najnowszą powieść, którą już skończył pisać. Ma się ona ukazać na początku czerwca br. i opowiadać o czasach najnowszych oraz następstwach zamachu na WTC z 11 września 2001 r.

Podczas spotkania była możliwość zakupu powieści oraz otrzymania autografu od autora z dedykacją.

Oprac. MR

 1. Zawodowiec.
  | ID: d554400b | #1

  Rozumiem,że nadworny fotograf zabalował i stąd ta bryndza w temacie zdjęć.

 2. Prawy
  | ID: 79837449 | #2

  Wildstein w Opolu – Szkoda że mnie nie było :(

 3. Piotr Rubas
  | ID: 7211aaa7 | #3

  Zabalował to Pan, i pisze Pan takie brednie panie z zawodówki

 4. ak 47
  | ID: 359c9060 | #4

  Dzieło to namalował Leonardo Da Vinci albo napisał Mickiewicz. A Pan Wildstein napisał KSIĄŻKĘ i tylko tyle.

Komentarze są zamknięte