Dwie formy dyskusji ws. budowy Parku Technologicznego. Ociepa lider koalicji

Redaktor Obywatelski3

Rozmawiałem wczoraj z przedstawicielami koalicji oraz opozycji o prezydenckiej uchwale dotyczącej budowy Parku Technologicznego. Jakie możemy wyciągnąć z tego wnioski?

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Marcin Ociepa zarzucił Prezydentowi Zembaczyńskiemu braki w uchwale dotyczącej Parku Technologicznego, który chce zbudować miasto. W rozmowie z NGO Ociepa przyznał, że ważne są kwestie finansowe całego przedsięwzięcia, dlatego jako przedstawiciel obywateli nie może pozwolić ,aby pieniądze były wydane na inwestycję która potem będzie toczyć się latami. Ociepa stwierdził również, że uchwała to tylko tytuł i kwota do wydania.

Co broni prezydenta? Otóż chodzi o kwestie pozyskania środków unijnych, dlatego Prezydent jako doświadczony samorządowiec znający realia i czas trwania procesu papierkowego, przygotował uchwałę, w której jest minimum informacji potrzebnych do przepchnięcia jej przez głosowanie na Radzie Miasta.

Jeżeli Marszałek Województwa daje jakiś czas, to nie ważne, że jest kolegą z partii, daje czas a potem pieniądze przepadną. W PO kolegów, koleżanek do rozdziału kwot jest wiele, dlatego Zembaczyński poszedł na całość i machną uchwałę, aby tylko zacząć budować.

Ociepa twierdząc, że machina urzędowa mogła przygotować to lepiej, ma oczywiście rację. Ratusz zatrudnia tylu fachowców, że spokojnie w kilka dni można opracować wszystko. Jednak z całym szacunkiem dla Pana Marcina, nie rządzi on tyle lat co Prezydent Zembaczyński, dlatego też może ciągle patrzy na świat przez pryzmat idealizmu( zupełnie tak jak ja).

Co z opozycją w radzie? Wypowiedział się wczoraj Michał Nowak z Solidarnej Polski, twierdząc, że do projektu ma wiele pytań.  Wypowiedział się, bo został zapytany. Natomiast gdzie jest SLD? Lucjusz Bilik aspirujący do roli wiceprzewodniczącego Rady Miasta milczy w tak ważnej sprawie? Gdy chodzi o wydatek ponad 40mln złotych z miejskiej kasy milczy również cały PiS?

Można dojść do smutnego wniosku, że po odejściu Patryka Jakiego tylko koalicjant zadaje pytania. Raz w sprawie opieki nad bezdomnymi, raz w sprawie strony internetowej, teraz w sprawie parku. To nie jest rola koalicji moi drodzy!

Ociepa wyrasta więc na lidera, tylko czego? Lidera koalicji?

autor: Łukasz Żygadło

 1. prawa
  | ID: 550bda50 | #1

  Pan Marcin Ociepa jest młodym człowiekiem, przed którym jeszcze wiele lat pracy. Uznał, że bycie do połowy koalicjantem a od połowy opozycją to doskonała pozycja, która pozwoli sie zapisać w pamięci wyborców a jednocześnie skonsumować wszystkie przywileje, przysługujące dzierżącym władzę…..

 2. Karteziusz
  | ID: 58eaab72 | #2

  pełna zgoda!

 3. Karafka i Pako
  | ID: a7461132 | #3

  dobry tekst

Komentarze są zamknięte