Subiektywny przegląd tygodnia: Napoleon swoje wie, a „Misio” odchodzi z polityki

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Z Opola

Jarosław Ostrowski były opolski radny oraz były asystent wojewody opolskiego, twierdzi, że jest niewinny. Prokuratura jednak twierdzi, że są twarde dowody, iż chłopina chciał się ustawić. „Napoleon” swoje wie. Kafka, normalnie Kafka.

Poseł Adam Kępiński protestował w Hadze przeciwko polityce Partii Wolności, która powoduje iż Polacy w Holandii są dyskryminowani. Ja rozumiem każdego kto jest zmuszony wyjechać zarabiać na chleb. Żyjemy w kraju, w którym nie zawsze jest to możliwe. Jednak proszę aby każdy wyobraził sobie sytuację, w której do Opola przyjeżdża 2 tys. osób z Ukrainy, 3 tys. z Białorusi a 4 tys. z Litwy. Są tanią siłą roboczą, są uczciwi, dlatego każdy pracodawca woli zatrudnić ich niż droższego Polaka. Co robicie? Jesteście szczęśliwi, gdy tracicie pracę? Tak właśnie jest w Holandii oraz w Wielkiej Brytanii.

Odnotowano: Wyrzucili nas z PiS. Ja i Tomasz Kwiatek jesteśmy poza partią. Dlatego proszę nam żadnych łatek już nie przypinać.

Uwaga, w tym tygodniu chłopaki z Solidarnej Polski nie zrobili żadnej konferencji prasowej! Czy ktoś jeszcze ich pamięta? Dziś pewnie są na Kongresie SP pod Warszawą.

Starosta Brzeski Maciej Stefański wymigał się z płacenia za wynajem sali w której odbył się ślub jego syna. Podobno władze Samorządu Brzeskiego pozwoliły na to, bo owa feralna sala jest w ich posiadaniu. Nie można tego w żaden logiczny sposób wytłumaczyć, dlatego nawet nie próbuje.

Co robili w tym tygodniu radni PO? Odpowiedź: chyba nic. Radni Kubalańca i Kaliszan przedstawili raport z którego wynika, iż trzeba podwyższyć ceny biletów do ZOO. Jak tu mówić, iż radni nic nie robią? Działają na korzyść miasta. Co robiła reszta radnych PO? Ktoś ich widział, ktoś coś słyszał?

Z Kraju

Jarosław Kaczyński zapragną zjednoczyć prawicę! Szkoda tylko, że sam zaczyna grać w stylu Donalda Tuska, który tuż przed kongresem założycielskim Ruchu Palikota, rozpoczął wielką walkę z dopalaczami. Intencja oczywiście dobra, jednak gdy Paweł Kowal nawoływał do zjednoczenia, nikt go nie słuchał. Złapał się na jedność Marek Jurek, któremu chyba brakuje mandatu wyborczego. Szczerze? Kibicuje całej akcji, jednak zbył mało jest w tym wszystkim szczerości…

Mówcie co tylko chcecie o Radku Sikorskim, ale chłopak pokazał, że liczy się dla niego Polska. Był sobie nasz minister w pewnym hotelu w Berlinie. Chciał obejrzeć zapewne jakiś miły polski kanał telewizyjny a tu klops. Nie ma polskich kanałów w hotelu! Są ormiańskie, palestyńskie, wszystkie inne jakie tylko chcecie, ale polskiego brak. Dlatego Sikorski postanowił napisać list do dyrekcji z prośbą o podłączenie w hotelu TVP Info. I mamy! Dobrze całą sprawę skomentowała zakochana w PO Monika Olejnik: „wysłać ministra do wszystkich hotelu, niech załatwia TVP Info”. No widzisz Radek, nic się nie martw. Jak Cię odwołają, będziesz specem od kablówki!

Minister Marek Sawicki ma rację, mówiąc, iż jego partia jest wewnątrz najmniej kłótliwa. Wszak zbliżają się wybory na prezesa, a nikt się nieróżni. Tylko, czy lepiej jest powiedzieć publicznie prawdę, czy może lepiej jest uśmiechać się do kogoś a czekając na chwilę nieuwagi przeciwnika, bić mu nóż w plecy?

Michał „Misio” Kamiński zapowiedział, że odchodzi z polityki. Chyba, że dostanie jakąś dobrą ofertę polityczną. Też mi odejście. Chłopina widzi, że PJN jest w rozsypce, dlatego wysyła sygnały aby ktoś inny dał mi miejsce na liście. To się nazywa odejście!

Pytanie za 100 punków: ile oczek puścili do siebie w tym tygodniu Donald Tusk i Waldemar Pawlak? Ktoś liczył? Ogólnie, puszczanie do siebie oczek na posiedzeniach Rady Ministrów jest strasznie modne.

Dziś śpimy krócej! Powinniśmy przestawić o 2 nad ranem zegarek na 3 rano w niedzielę. To ważne by trafić z godziną na Mszę Św.

Autor: Łukasz Żygadło

  1. Karteziusz
    | ID: 21c94bff | #1

    dobre! :)

Komentarze są zamknięte