Opolanie, łapmy za sztandary i Różańce, i z odwagą głośmy Prawdę!

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dziś przypada Narodowy Dzień Życia. Został on uchwalony przez Sejm RP 27 sierpnia 2004 roku. W związku z tym, nie omieszkam wspomnieć, że celem tego święta jest wspieranie rodziny i branie za nią odpowiedzialności. W zamyśle jest również wspieranie rodzin wielodzietnych i ukazanie sensu rodziny posiadającej liczne potomstwo. Nie odkryję niczego niezwykłego drodzy Czytelnicy, jak wspomnę, że obecny rząd ma nasze polskie rodziny głęboko w …, powiedzmy grzecznie, w szerokim poważaniu. Ale nie o polityce chcę dzisiaj pisać. Jak już pisałem jakiś czas temu małymi jak na razie krokami zbliża się w Opolu Marsz dla Życia i Rodziny. Przygotowania zaczynają delikatnie nabierać na sile, by w efekcie końcowym być już nie do zatrzymania maszyną. Razem z Tomaszem Kwiatkiem byliśmy na spotkaniu w Diecezjalnej Fundacji Obrony Życia, z dr Ks. Jerzym Dzierżanowskim – opolskim duszpasterzem rodzin. Poruszylismy tam kwestię wspomnianego Marszu, jego idei i przebiegu. Wymienialiśmy pomysły na temat jego zorganizowania, zaangażowania środowisk naszego regionu. Ustaliliśmy, ze absolutnie Marsz nie będzie miał żadnych akcentów politycznych. Wszelkie takie próby podpięcia imprezy pod partyjne interesy będzie automatycznie tępiony. Został powołany zespół ludzi mających spotykać się co jakiś czas celem omówienia bieżących spraw. Wiemy już dziś, że udział w Marszu będzie zaangażowanych mnóstwo środowisk katolickich, jak i organizacji świeckich. To apel do ludzi, którym bliska sercu jest wartość ludzkiego życia. Zapraszamy już teraz o robienie na własną rekę różnego rodzaju transparentów. Będzie to wesoły Marsz, pełen radości rodzin posiadających swoje pociechy, ale nie tylko. Każda osoba będąca przeciwnikiem zabijania nienarodzonych dzieci w łonach swych matek jest mile widziana. Będziemy dzielić się tą radością z innymi ludźmi naszego miasta. Pokażemy, że wbrew lewackim hasłom o rzekomej „wolności kobiet” istnieje fantastyczna alternatywa: dać prawo do życia przyszłości naszej Ojczyzny – małym i niewinnym dzieciom. Organizowane jest również w Krakowie spotkanie organizacyjne, bowiem w całej Polsce w tym dniu ruszą liczne Marsze dla Życia i Rodziny. Podczas rozmowy z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Andrzejem Czają, otrzymałem zapewnienie o objęciu patronatu honorowego przez Jego osobę. Cieszymy się bardzo, że dzieło powoli, ale coraz bardziej zaczyna się rozwijać. Na facebooku posiadamy swój profil, zachęcamy by deklarować swoją chęć przybycia i rozpowszechniania go na własnym profilu. Niech to będzie naprawdę duża akcja zakrojona na szeroką skalę. Może być nas jeszcze więcej. Wiemy o udziale osób, które takiego profilu nie posiadają i nie korzystają z internetu. Oto nasz profil: http://www.facebook.com/#!/events/262708800475820/

Najważniejszy jest przekaz tego Marszu i nasza praca. Nie poddawajmy się krytyce niektórych środowisk. Dziś jest ten czas, by się obudzić. Głośno i stanowczo trzeba powiedzieć: Życie jest wielkim darem i łaską od Boga, aborcja jest morderstwem. Jakże wielu ludziom nie chce to przejść przez gardło. Są i tacy, którzy wolą zaklinać rzeczywistość i wmawiać, że w brzuchu matek nie ma żadnego człowieka. Absurdy z ich ust gonią się jeden za drugim. Coraz bardziej modne stają się wynaturzenia swoich frustracji (np. Maria Czubaszek) publicznie, osób będących znanych szerszej publiczności. Niestety, żyjemy w czasach całkowitego moralnego znieczulenia. My zdecydowanie jesteśmy za życiem! Nie mamy dylematów i aby rozwiać Państwa wątpliwości, począwszy od dziś będziemy publikować 50 pytań i odpowiedzi dotyczących aborcji. Liczymy na dyskusję.

Tymczasem zachęcam Was, Opolanie, łapmy za sztandary i Różańce, i z odwagą głośmy Prawdę. Nikt za nas tego nie zrobi. Liczę na Wasze zaangażowanie z całego serca. Pozdrawiam serdecznie.

Autor: Marek Kuryło

Komentarze są zamknięte