Dzień Świętości Życia w diecezji opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska3

W poniedziałek 26 marca 2012 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół katolicki obchodzi Dzień Świętości Życia. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. W tym dniu, w sposób szczególny, warto zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych – poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi zagłada.

 Z tej okazji w poniedziałek 26 marca 2012 r. o godz. 19.00 biskup opolski Andrzej Czaja odprawi Mszę św. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu (ul. Drzymały 1), w trakcie której będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Organizatorami obchodów Dnia Świętości Życia w diecezji opolskiej są  duszpasterstwa: rodzin, młodzieży i akademickie. Dodajmy, że w niedzielę 3 czerwca 2012 r. ulicami Opola przejdzie radosny Marsz dla Życia i Rodziny (http://www.facebook.com/events/262708800475820/).

Więcej o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: www.duchowaadopcja.com.pl

Autor: Łukasz Woźniak, Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej

 1. svatopluk
  | ID: 5e71ec31 | #1

  „Dzień Świętości Życia”

  Czyli od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  Kara śmierci nie jest opcją dla katolika.

 2. Eleonora
  | ID: c5783e80 | #2

  Proszę zapoznać się z Katechizmem.
  2266 Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi. Z analogicznych racji sprawujący władzę mają prawo użycia broni w celu odparcia napastników zagrażających państwu, za które ponoszą odpowiedzialność.

 3. svatopluk
  | ID: 2d759222 | #3

  To kto powiedział niedawno:

  Katolicy na całym świecie powinni zabiegać o zniesienie kary śmierci?

Komentarze są zamknięte